Skocz do zawartości

Słabe ogrzewanie tds


tomi5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj mam problem z ogrzewaniem w swojej 2,5 tds 91r. nie mam klimatyzacji, zwykłe pokrętla, ciepłe powietrze zaczyna wiac dopiero jak ustawie pokretła na maksa, jak tylko je troche przykręce zaczyna leciec chłodne, gdzie szukać przyczyny.

-Filtr przeciwpyłkowy mam czysty,

-sterownie mocą nawiewu tez jest ok,

-szyby nie parują.

Wcześniej miałem takie objawy, w momencie kiedy leciało ciepłe powietrze(pokretła np na godz 12) i zaczynało wiać chłodnym wystarczylo ze na chwile o drobine zwiększyłem tepm(np na godz 13), wszystko wracało do normy, a teraz tak sie nasiliło ze trzeba ustawiac na maksa. A za oknem 0 stpni i snieg pruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprubój wymienić płyn i przy wymianie wypłukaj cały układ to śmieszne ale kiedyś z układu wyplukałem garść kamyczków i piasku bo gość lał wode do chłodnicy nie było to w bmw tylko w fiacie 125 ale problemy miałem identyczne chociaż teraz nikt chyba na wodzie nie jeżdzi ale możesz sprubować jeśli masz dobry płyn to nie wylewaj po przefiltrowaniu wlej z powrotem do układu oczywiście straty czeba uzupełnić życze powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, pewne tematy są tu "tabu". A tak poważnie na nie które tematy ciężko o pomoc, to jest jeden z takich. Mam już drugą bawarke i w poprzedniej miałem taki sam problem. Też niestety właściwie nic się nie dowiedziałem. Z tego co wnioskuję to masz ogrzewanie dwu strefowe. W tym przypadku sterowanie odbywa się przy pomocy czujnika temp. w kabinie. Do tej pory nie wiem czy jest ich więcej ale na pewno jest jeden na panelu z regulatorami, mała krateczka w kształcie trójkącika nad prawym pokrętłem. Gdy w kabinie jest zimno to nawet na małej nastawie wieje b.ciepłym powietrzem, później czujnik dostosowuje temperature nawiewu do temperatury wnętrza i powinno wiać raz cieplej raz chłodniej i to jest logiczne, odbywa się regulacja. Sprawdź czy czujnik jest czysty(nie zakurzony)Od tyłu jest podłączony wężykiem który idzie do przedziału silnika, sprawdź czy jest drożny(gdzieś nie zagięty lub zatkany)dostaniesz się do niego wyciągając radio. Ma on za zadanie zapewnić przepływ powietrza przez czujnik w celu prawidłowego i skutecznego pomiaru temp.

Można sprawdzić czy winny jest ten czujnik, ja to zrobiłem przy pomocy kompresora, jak już zaczęło lecieć chłodne powietrze schładzałem powietrzem ten czujnik, u mnie okazało się że to on, był zabity kurzem i załamany wężyk. Jak się okaże że nie to, zostają typowe dla tego auta zawieszające się zaworki i pompka wspomagająca, ale na ten temat to już sporo znajdziesz na forum. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRAKI z tym czujnikiem jak nrazie szczał w przysłowiową dziesiatke :D wyczyściłem przedmuchałem i grzeje jak w saumnie juz na pograniczu pola czerwono niebieskiego, narazie sprawdziłem na krutkiej trasie zobaczymy jak pojade gdzies dalej. DZieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się bardzo cieszę że udało mi się Tobie pomóc :D

 

Troche mi to zajęło za nim do tego doszedłem,na forum nie doszukałem się za wiele na ten temat pod tym kątem ,tak jak w jescze kilku innych tematach :(

A tam jest jeszcze taka sytuacja że jak nie ma przepływu powietrza przez niego to jest dodatkowo podgrzewany przez żarówki od podświetlenia panela i radio,wtedy zaczyna sie coś takiego dziać.Kumpel w sedanie zagioł rurkę przy wkładaniu radia i też od razu się pogorszyło ogrzewanie.

 

Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej eksploatacji(sobie i innym też) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.