Skocz do zawartości

KLEKOTANIE W SILNIKU


PIOTREK-LHR

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM JESTEM TU NOWY ALE BARDZO PODOBA MI SIE WASZE FORUM ALE DO ZECZY. MAM PROBLEM W MOIM SILNIKU 1600 M43 Z 1996 ROKU NA WOLNYCH OBROTACH I PRZY ROZGRZANYM SILNIKU SLYCHAC TAKIE JAKBY KLEKOTANIE BYLEM U MECHANIKA I POWIEDZIAL MI ZE TO ALBO WTRYSKI GLOSNO PRACUJA ALBO COS Z POD KLAWIATURY. JA MYSLE ZE TO NIE WTRYSKI A RACZEJ COS Z ZAWORAMI ALE CZEMU TYLKO NA CIEPLYM SILNIKU .PROSZE O RADE. POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- a masz w swoim aucie klimatyzacje? Jeśli tak to sprawdź czy masz może takie objawy jak zbyt nasilone drgania silnika, lub może szarpie ci przy ruszaniu!Sprawdź jeszcze czy te stuki lub cykanie słychać bardziej przy przednim prawym lub lewym kole- jeśli tak to może być koło dwumasowe!
BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CZY Z TYM MOZNA JEZDZIC I CZY WYMIANA OLEJU MOZE POMOC.POZDRAWIAM

Wyłącz caps lock-a, nie krzycz. Tak wielkie litery źle się czyta. :nienie:

Jeśli to rzeczywiście popychacze, to można z tym jeżdzić, niestety będzie Cię to klepanie drażniło a ludzie będą się pytać, czy to diesel :duh: :mrgreen: Wymiana pomoże i wyciszy "bociana". A jaki masz tam olej?

Wpisz w szukajkę np.: m43 i klepanie. Z wyników, które Ci wyskoczą będziesz miał miłą i długą lekturę.

 

A żeby rozstrzygnąć, czy są to wtryski, czy rozrząd, musisz się sam wsłuchać. Niestety nie będzie to łatwe. Jeśli to wtryski, to można spróbować wlać czegoś do paliwa, aby podczyścić wtryski. Nie zaszkodzi, a może pomóc :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisal kolega wyzej jesli to popychacze mozna z tym jeździc

 

 

 

Otóż mylicie się... Jeśli to popychacze to nie można z tym jeżdzić! To znaczy można, bo w sumie nic się nie stanie ale na dłuższą metę jak padają popychacze to następnej kolejności zaczną padać dżwigienki zaworów a skonczy się uszkodzeniem wałka rozrządu. Jeśli problem tkwi w popychaczach to ja osobiście radzę wymienić od razu bo nie jest to jakiś duży koszt w porównaniu do tego jak coś naprawdę się uszkodzi,no ale to jest moje zdanie. POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mylicie się... Jeśli to popychacze to nie można z tym jeżdzić! To znaczy można, bo w sumie nic się nie stanie ale na dłuższą metę jak padają popychacze to następnej kolejności zaczną padać dżwigienki zaworów a skonczy się uszkodzeniem wałka rozrządu.

 

Tak jak kolega napisal, lepiej tym nie jezdzic bo sie luzy przenosza dalej. Ja przy szlifie glowicy dowiedzialem sie przez co moja BMW tak cykala po odpaleniu, a nie byl to dzwiek jak klepanie w dieslu. Walek rozrzadu byl tak porysany i pelen odpryskow ze balem sie go w rece wziac zeby nie pekl. To samo bylo z popychaczami, zaniast lekkiego wglebienia w ksztalcie owalu mial dziure przez co nie bylo na nim az tak duzego ruchu gora dol. Dodam jeszcze ze to nie stalo sie tak od razu lecz z biegiem czasu sie zuzywalo. Ja zawsze powtarzam dmuchac na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

a powiedz czy jak wcisniesz sprzeglo czy ten klekot ustaje?? mi tez klekota tylko ze jak wciskam sprzeglo to przestaje dowiedzialem sie ze to jakies zebatki czy cos w skrzyni biegow na siebie nachodza i to powoduje ten klekot ale mechanik tez mi powiedzial ze jak bym chcial to naprawic mi sie to nie oplaci i podobno tez sie nic nie stanie natomiast oplacilo by mi sie to przy wymianie sprzegla bo za robote tyle samo zaplace a dodam ze wczesniej jak sie wsluchiwalem to dal bym reke uciac ze klekot dochodzi z zilnika :o

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.