Skocz do zawartości

Pilna sprawa zginą prąd Pomocy !


PiTeRE-30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie przed chwilą moja beta odmówiła posłuszeństwa. Najpierw zaświeciła się kontrolka ABSu, potem siadło radio, ogrzewanie i światła ,motor zgasł. Wszystko trwało max. 5 minut. Beemke przyciągnełem pod blok, pasek jest cały. Aku wogóle nie ma prądu. Co obstawiacie?? Jak dla mnie to chyba walną akumulator. Wcześniej nie było żadnych problemów z ładowaniem. Jakieś sugestie??? Jutro moje wozidełko musi być na chodzie, czekam na sugestie. Z góry dzięki Pozdro
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie przed chwilą moja beta odmówiła posłuszeństwa. Najpierw zaświeciła się kontrolka ABSu, potem siadło radio, ogrzewanie i światła ,motor zgasł. Wszystko trwało max. 5 minut. Beemke przyciągnełem pod blok, pasek jest cały. Aku wogóle nie ma prądu. Co obstawiacie?? Jak dla mnie to chyba walną akumulator. Wcześniej nie było żadnych problemów z ładowaniem. Jakieś sugestie??? Jutro moje wozidełko musi być na chodzie, czekam na sugestie. Z góry dzięki Pozdro

 

prawdopodobnie przestal ci ladowac alternator...moze w aku.oberwala sie cela ....trza sprawdzic jedno i drugie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko jakby to byl alternator to wczesniej byly by jakies objawy, a to sie stalo w ciagu 5 minut. Wczesniej wszystko bylo pikka bello :P

 

to raczej aku....sprobuj go podlaczyc pod prostownik to sie okaze czy ma przejscie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być również taka opcja, że aku dostał zwarcia wew. (któraś cela) i napięcie na alternatorze (czyli we wszystkich obwodach) spadło prawie do zera co spowodowało zatrzymanie procesów życiowych Twojej Buni.

Moim zdaniem gdyby alternator przestał ładować to przede wszystkim powinna - jako pierwsza zaświecić się kontrolka ładowania (braku ładowania aku) a następnie pozostałe kontrolki.

Najprościej byłoby podstawić inny aku i obserwować co się dzieje (np.mierząc napięcie na klemach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padniecie aka jest dla mnie malo realne bo wtedy fura chodzi na ladowaniu.

mialem kiedys przypadek ze pekl mi pas w vw i 150km jechalem bez ladowania.

jaja byly jak berety bo najpierw zapalila sie kontrolka abs-u potem poduszek potem stan paliwa i temperatura zaczely spadac.

jak bym mial nawiew wylaczony to pewnie bym dojechal do domu

auto 30km od od domu odmowilo wspolpracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padniecie aka jest dla mnie malo realne bo wtedy fura chodzi na ladowaniu.

mialem kiedys przypadek ze pekl mi pas w vw i 150km jechalem bez ladowania.

jaja byly jak berety bo najpierw zapalila sie kontrolka abs-u potem poduszek potem stan paliwa i temperatura zaczely spadac.

jak bym mial nawiew wylaczony to pewnie bym dojechal do domu

auto 30km od od domu odmowilo wspolpracy :D

 

 

ten sam objaw miałem w bmw 524tdA gdy rozsypało się łożysko na alternatorze - pisk palacego się paska i nagle "choinka" kontrolek, jechał ale spanikowałem i wył. slinik i go juz nie odpaliłem z braku prądu - nowy pasek, nowe łożysko na alternatorze i aku i o problemie w -20 jak było zapomniałem:D

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dunaj2 a ten vw to pewnie był diesel ?

 

a no byl tdi bo w benzynie napewno tyle km bym nie przejechal.

w koncy w dieslu potrzebny jest tylko prad na pompe i to tylko taki zeby byl otwarty zawor i tyle a benzyna to juz inna zabawa i inny pobor pradu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW stoi juz u elektryka. Sprawdziłem z bratem ładowanie okazało sie że go niema. Wiec wina leży chyba po stronie alternatora, przy okazji wymienie pasek wieloklinowy. Po odbiorze napisze na forum co było przyczyną.
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.