Skocz do zawartości

Dziwny komunikat w E39 prosze o pomoc


wood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzis bratu wyswietlil sie jak mowil taki komunikat : "funkloschen batt" nie wiem czy na 100% dobrze napisalem bo brat nie zna niemieckiego . W zadnym spisie lacznie z instrukcja go nie znalazlem. Nie wiem czy dotyczy akumulatora moze radia nie wiem . Bardzo prosze o pomoc moze ktos juz kiedys mial podobny komunikat..

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego za odpowiedz martwi mnie troche ten komunikat. Mowisz ze to moze byc kluczyk ..... hm... byc moze powiem tylko ze owe BMW brat ma od tygodnia dokladnie. W czwartek odpielismy akumulator i po kilku minutach podlaczylismy . Zrobilismy pozniej uruchomienie wedlug procedury znalezionej tu na forum czyli odpalanie na 5min pozniej wkrecanie na obroty itp taki prawidlowy reset zrobilismy. Dwa dni pozniej pojawil sie pierwszy raz ten komunikat FUNKLOSCHEN BATT z o umlaut. i dzis znow sie pojawil . Po wcisnieciu CHECK pisze CHECK CONTROL OK.

 

Sam juz nie wiem co to za komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kluczykach przed liftem siedza sobie chyba dwa ogniwa pastylkowe CR2016, po lifcie akumulatorek ladowany przez petle indukcyjna immobilizera. Trzeba co pewien czas zmienic kluczyk, i pojezdzic z nim, aby go podladowac.

Aha, operacje wymiany baterii trzeba przeprowadzic migiem, zeby nie utracic zaprogramowania. Jezeli to sie stanie, czeka Ciebie niezbyt skomplikowana procedura tzw. kodowania kluczykow.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.