Skocz do zawartości

Bendiks E36 M40 93rok


Peter_Wn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam niestety problem z odpalaniem swojej Beti. Dzwoniłem do sklepu BMW na ul. Narbutta 5a ale niestety muszę podać im numer rozrusznika, żeby podbrać bendiks. Niestety nie mam czasu, żeby go rozebrać dowiedzieć się jaki jest nr, słożyć go spowrotem i dopiero go zakupić. Może ktoś już przerabiał ten temat i zna ten numer lub ma na sprzedaż??

Za odpowiedz z góry dzięki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze nie zapytano Cie o numer nadwozia,przewaznie wszystkie czesci dobiera sie na jego podstawie.O statnio kupowalem zarowki do podswietlenia pokretel ogrzewania,rowniez konieczne bylo podanie 7 ostatnich znakow numeru nadwozia aby sprawdzic w katalogu jakie sa potrzebne.Sprawdz tu http://bmwfans.info/original/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam niestety problem z odpalaniem swojej Beti. Dzwoniłem do sklepu BMW na ul. Narbutta 5a ale niestety muszę podać im numer rozrusznika, żeby podbrać bendiks. Niestety nie mam czasu, żeby go rozebrać dowiedzieć się jaki jest nr, słożyć go spowrotem i dopiero go zakupić. Może ktoś już przerabiał ten temat i zna ten numer lub ma na sprzedaż??

Za odpowiedz z góry dzięki :?:

 

Ja niedawno przerabiałem problem bendiksa. Podjechałem do warsztatu zajmującego się rozrusznikami 2.5 godzinki roboty i wszystko poskładane do kupy.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zaskoczeniu też się zdziwiłem że numer Vin jest nie potrzebny tylko numer rozrusznika. Ich tłumaczenie jest, że oryginalny rozrusznik jest Boscha i trzeba mieć jego numer :( Dzięki Von Brzydal za linka zaraz to sprawdzę.

WR75.... masz racje to jest najprostrza droga ale czy najtajsza?? Sam bendiks kosztuje około 50 zł + wymiana, montaż, demontaż to wyjdzie z 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To że na Narbutta proszą o numer rozrusznika mogę wytłumaczyć Ci na moim przykładzie: mam touringa e-30 m40b18 z 1992 i według realoem i bmwfans powinienem mieć rozrusznik Bosch-a a mam Valeo w e-36 rocznik 93 mojego kolegi ta sama sytuacja widocznie poprzedni właściciele wymieniali rozruszniki stąd uzasadniona prośba o numer rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.