Skocz do zawartości

Podświetlenie konsoli środkowej.


SHAGGER

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AB11&mospid=47251&btnr=64_0097&hg=64&fg=20 - na tej stronie znajdziesz odpowiedź :) Ogólnie to jest bardzo proste tylko trzeba uważać zeby niczego nie uszkodzic przy demontarzu. Musisz ściągnac panel zeby dostac sie do tych żaróweczek (są 2, takie małe 12v - i przy okazji 3razy droższe od zwykłej zarówki;P ) W każdym razie wyciągasz panel środkowy (część z drążkiem skrzyni), żeby dostac się do śróbek - 13 (na rysunku), później ściągasz zaślepki albo wyłączniki (w zależności od wyposażenia), tak zeby dostac się do śróbek nr. 12 (rys.) Dalej wyciągasz pokrętła nawiewu/klimy, no i najgorsze do "bezbolesnego" wyciągnięcia - radio ;) Później juz z górki - montujesz nowe zarówki i jest :-) Żarówki są ogólnie dostepne w sklepach elektronicznych napewno - czy w jakiś innych - nie wiem. To są, takie maluśkie 12V 1,2W.

Dobrze jak będziesz ostrożny przy wyciąganiu calego ustrojstwa, kiedy wszystko poodkręcasz, żeby Ci nie wylazło do końca, a co gorsza nic się nie uszkodziło, bo później z tym mozna mieć straszne grzebanie. Można jeszcze próbować wstawić nowe żarówki bez ściągania panelu, a jedynie po demontarzu tunelu srodkowego - od spodu, mi się ta sztuka nie udala, ale jesli ma się sprawne ręce - kto wie ;P Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam, podepne sie pod ten temat. mam e36 i problem- zdjąłem konsole nawiewów- 2 strefowa klima, i za chiny ludowe nie wiem jak wymienic zarówke- nie moge wyciągnąc panelu, z prawej strony trzyma go jakis kabel, do ktorego nie moge sie dostac- obróce panel w gnieździe o jakies 60st tak, ze lewym koncem wystaje troche w strone kierowcy poza deske, ale więcej nie wyjdzie, pnieważ trzyma go właśnie ten kabel. przynajmniej tak mi sie wydakje, ze to on, ponieważ jest napięty. czy trzeba go jakos odlączyć ? - nie moglem wymacać kostki, może dlatego ze mam za duże dłonie ;) ktoś wie, jak to zrobić ? dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymienić żaróweczki od podświetlania niczego nie trzeba demontować poza radiem i zegarkiem.

 

Żarówka prawa jest pod pokrętłem od wiatraka. Wyciąg się ją przez szparę nad popielniczką. Drugą rękę do pomocy wkłada się przez otwór na radio.

Umieszczona jest w plastikowym uchwycie wciśniętym w rurke POD pokrętłem. Oświetla numerki, boczne znaczki przy suwakach i trzyświatłowody do samych suwaków.

 

Żarówka lewa jest NAD pokrętłem temperatury. Jej wymiana jest troche mniej gimnastykogenna. Mocowana jest w ten sam sposób co prawa żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.