Skocz do zawartości

Wyciek oleju spod spodu e36 m43 180 tyś przebieg


electrovnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam delikatny wyciek oleju w miejscu gdzie silnik jest skręcany śrubami (nie znam się i nie wiem jak to się fachowo nazywa). Jeżdżę na Castrolu 10w40 i dzisiaj dolałem 2 litry oleju i jest teraz w normie na bagnecie. Da radę jakoś to uszczelnić dolewając jakiś sprecyfik do oleju??

 

Dzieki za wskazówki pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam delikatny wyciek oleju w miejscu gdzie silnik jest skręcany śrubami (nie znam się i nie wiem jak to się fachowo nazywa). Jeżdżę na Castrolu 10w40 i dzisiaj dolałem 2 litry oleju i jest teraz w normie na bagnecie. Da radę jakoś to uszczelnić dolewając jakiś sprecyfik do oleju??

 

Dzieki za wskazówki pozdrawiam

Łukasz

 

Nie uszczelniaj silnika "specyfikami" bo może i wyciek zlikwidujesz, jednak zasyfisz silnik. Jedyny rozsądny sposób to wymiana uszczelek - jedź do serwisu to ci zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz betą za ok. rok, dwa jeździć bezproblemowo, to nie lej nic do oleju :nienie: :hand: bo pozapycha Ci prawie wszystko (chociaż na forum był poruszany problem ceramizerów itp.). Skoro się nie znasz, to zaufaj jakiemuś mechanikowi i pogadaj z nim :twisted2:

Jedynie jakoś nie mogęz załapać, w którym miejscu jest wyciek :worried: Może przy głowicy :worried: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli lepiej nic nie będę dolewał. Zlokalizowałem wyciek - pooglądałem silnik i części na www.realoem.com i już wiem skąd cieknie.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BE11&mospid=47424&btnr=11_1957&hg=11&fg=10

 

uszczelka nr 10 jest najprawdopodobniej do wymiany. Z jakimi kosztami muszę się liczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.