Skocz do zawartości

TDS RANO CIĘZKO PALI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jak w temacie mój tds nie dawkuje paliwa na rozruch na komputerze pokazuje temperature od 70c do 120c gdy zimny jest silnik przez co nie dawkuje paliwa i nie załącza świec żarowych.

 

dodam iż zastały juz podstawione (wyeliminowane) czujnik temperatury,sterownik,przekazniki i dalej jest to samo.

 

JESLI KTOS MIAŁ COŚ TAKIEGO U SIEBIE PROSZĘ O POMOC

Edytowane przez pawik83

Opublikowano
Jest jeszcze czujnik temperatury paliwa w nastawniku pompy wtryskowej. Może to on jest uszkodzony?
E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Opublikowano
  • Autor
ten czujnik odpada on nie ma nic wspólnego
Opublikowano
Witam! Czytam i dokońca nie wiem jaki masz dokładnie problem, nie odpala Ci na zimnym czy ciepłym, bo pytanie jest tak sformułowane że mimo najwyższego tytuły technicznego nie mogę tego przełknąć. Jak silniczek jest zimny to załanacza świeczki i pyka od sztychu, jak jest ciepły to czasem załący jak spadnie poniżej jakiegoś progu,, ale na ciepłym nie załancza świec, to logiczne. Jeśli nie pali Ci na ciepłym to klasyka, na zimnym tragedia,,,, Ale jak byś napisał Co dokładnie się dzieje z autkiem, ucieka paliwko z wężyka cofa się do zbiornika, czy nie odpala, czy długo kręci, ,, to może coś poradzimy,,,Pozdrawiam
Teraz to ja mam radość z jazdy :)
Opublikowano
  • Autor
Witam! Czytam i dokońca nie wiem jaki masz dokładnie problem, nie odpala Ci na zimnym czy ciepłym, bo pytanie jest tak sformułowane że mimo najwyższego tytuły technicznego nie mogę tego przełknąć. Jak silniczek jest zimny to załanacza świeczki i pyka od sztychu, jak jest ciepły to czasem załący jak spadnie poniżej jakiegoś progu,, ale na ciepłym nie załancza świec, to logiczne. Jeśli nie pali Ci na ciepłym to klasyka, na zimnym tragedia,,,, Ale jak byś napisał Co dokładnie się dzieje z autkiem, ucieka paliwko z wężyka cofa się do zbiornika, czy nie odpala, czy długo kręci, ,, to może coś poradzimy,,,Pozdrawiam

 

nie pali rano pozatym jest OK paliwo dostaje normalnie na zimnym swiece sie nie załaczają i nie dostaje paliwa na rozruch czyli zwiększonej dawki tylko dostaje normalną bo na zimnym silniku komputer silnika ma informację ze temp silnika wynosi 70c i dlatego sie nie załączają swiece itd

 

więc moje pytanie dlaczego silnik stoi całą nao a temp silnika wg komputera jest 70c ??

 

całą resztę moich działań proszę doczytac w zapytaniu 1 posta

Opublikowano
  • Autor
Masz walniety czujnik temp.co odpowiada za wl.swiec...

 

był podłozony drugi i jest to samo :wink:

Opublikowano
Masz walniety czujnik temp.co odpowiada za wl.swiec...

 

był podłozony drugi i jest to samo :wink:

.

 

sprwdz czy nie masz zwarcia na przewodach lub komp.

Opublikowano
  • Autor
komp tez był podłozony zostały tylko przewody we wtorek zaprowadzam go do elektryka
Opublikowano
prawdopodobnie jest uszkodzy lub zuzyty wtryskiwacz pilotazowy (czyt. srodkowy)
Opublikowano
  • Autor
prawdopodobnie jest uszkodzy lub zuzyty wtryskiwacz pilotazowy (czyt. srodkowy)

 

a co on ma wspólnego z temperaturą silnika ??

Opublikowano
jest to wtryskiwacz rozuchowy robilem ostatnio tds i byl ten sam problem z rozuchem po wymianie ustapilo !
Opublikowano
sprawdz przekaznik czasem sterowania swiec zarowych lub zresetuj kom,p
Opublikowano
  • Autor
jest to wtryskiwacz rozuchowy robilem ostatnio tds i byl ten sam problem z rozuchem po wymianie ustapilo !

 

ale tez pokazywało taką dziwną temperature ??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.