Skocz do zawartości

Klika pytań dotyczących BMW 318D TURING


ozyrys12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowym na tym forum. Pzekopałem około 40 stron i postanowiłem napisać.Mam kilka pytań.

 

1.Liczniki średniego spalania cały czas pokazuje mi jak jeżdżę spokojnie 5.5l/100km a jak kituje czyli do oporu to pokoazuje 5.6l/100km.

Czy da się coś z tym zmienić? Zresetować ustawienia tego licznika?

Jak to zrobić?

2.Podczas wolnej jazdy tzn. na drodze gruntowej, dość dziurawej słyszę stuki.Samochód ma 172tyś jest z 2003.10. Co to może być?

3.Czy mogę założyć do swojego samochodu 225/50/17 ? Komfort spadnie mocno? w tej chwili są 195/65/15.

4.Czy można jeździć na felgach aluminiowych zimą?

5.Mam boczki drzwiowe pogryzione przez psa poprzedniego właściciela jak je wymienić? I gdzie takowe najlepiej kupić. Może być sklep internetowy.

6.Zgubiłem,albo raczej gwizdnęli mi obudowę prawego lusterka.Gdzie można kupić takowe? Proszę o jakieś namiary na sklepy. Byle nie TŁOKIŃSKI z Łodzi (stąd jestem) on ma ceny z kosmosu.

7.Podczas zapalania samochodu zapala mi się kontrolka poduszek powietrznych na czerwono i gaśnie.Czy wszystko jest ok?

8.Słyszałem dużo o programie carsoft.Jaka jest jego najnowsza wersja?

Skąd go pobrać? Ma ktoś jakieś opisy odnośnie tego programu?

 

Dzięki forum wykasowałem licznik inspekcji oleju.

Nie potrafiły tego zrobić dwie stacje serwisowe z Konstantynowa.

W jednej wymieniałem olej.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

MAM BMW 318 TURING E46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. skasuj licznik dziennych kilometrów

2. z zawiasem bez oględzin mozna za duzo gdybać. Jedź na dobrą stację diagnostyczną, za 20zł przejrzą i ocenią co jest do wymiany.

3. wielkosc felg moze byc, 50 to nie tragedia. Natomiast moim zdaniem za szerokie do mocy. zawias i wspomaganie bedą się szybciej zużywać

4. jazne ze tak, ale jak nie wychamujesz na śniegu przed krawężnikiem to będziesz miał jedną alu do wymiany. poza tym sól niszczy fele. lepiej spraw sobie dobre kołapaki

5. allegro-widzialem, albo wycieczka po szrotach

6. tak jak wyzej

7. to normalne, gorzej jakby nie gasła

8. nie wiem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 Ustawiasz BC właśnie na to średnie spalanie i przytrzymujesz przycisk BC przez dłuższą chwilę to się wyzeruje.

ad. 3 Wydaje mi się że 205/55/16 to chyba optymalny rozmiar do tego auta.

ad. 4 Można, jak właśnie założyłem zimówki na oryginalne alu.

ad. 7 To akurat standard, poduszka i pasy. Jeżeli wszystkie gasną to dobrze.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ad. 3. Ja na lato planuje 205/50 R17, 93W extra load. Nie za szeroka no i to jest rozmiar wprost z instrukcji obsługi.

Ad. 4. Pojawiły się felgi alu specjalne do jazdy zimą ale z tego co mi wiadomo różnią się tylko rodzajem użytego lakieru.

Ad. 7. Jak by była uszkodzona to by się zapalałe na chwilę gasła i znów świeciła.

Ad 8. Carsoft, najnowszy 6.5 do znalezienia w necie nawet link był na forum, poszukaj w tematach z "interfejs" z nazwą. Jak nie znajdziesz to daj email to Ci wyśle.

Sam soft nic Ci nie da jak nie będziesz miał interfejsu.

Śledź ten: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=50504&postdays=0&postorder=asc&start=90&sid=a1bea413e2bb749dc53201c5714dee10 temat, na dniach będe miał taki interfejs właśnie z Carsoft 6.5 to opiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skasować ten licznik spalania? co trzeba zarobić? i jak ustawić zegar?

ni za cholere tego zrobić nie mogę, a czytałem tutaj mam BMW E46 z 2003.10

Ustawiasz BC na tej pozycji i przyciskach przycisk BC przez dłuższą chwilę, aż się skasuje.

Zegarek ustawia się prawym pokrętłem kręcąc w lewo lub w prawo.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.