Skocz do zawartości

O co chodzi z tym sprzęgłem?!?!?!?!?!?!


Citek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, naczytałem się i naszukał postów dotyczących problemów sprzęgła ale czegoś takiego nie znalazłem, więc proszę o pomoc bo wyczerpały mi się pomysły!! Sprzęgło teoretycznie działa normalnie, nie ma zgrzytów, pisków, nie ślizga się a problem tkwi chyba gdzieś w układzie wysprzęglania, bo objawia się tym że podczas normalnej pracy nagle pedał wpada o parę cm (to zdarza się od czasu do czasu nie notorycznie) i wszytko działa jakby nigdy nic, normalnie mogę zmieniać biegi, żadnych niepokojących dźwięków tylko pedał jest niżej i działa w krótszym zakresie, co niesamowicie mnie irytuje szczególnie na skrzyżowaniu, ale gdy podciągnę pedał palcami do góry znów jest normalnie....?!?! Wydawało mi się że to wysprzęglik, kupiłem więc nowy oryginalny zainstalowałem, wymieniłem płyn, odpowietrzyłem oba układy, pojechałem na test z nadzieją ze problem wyeliminowałem... ale.. nie.. znowu wpada, płynu nie ubywa, nic nie kapie?? Jakbyście mieli jakiś pomysł to napiszcie coś bo nie wiem jak rozwiązać ten problem!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
widzisz ja mam identyczny problem w moim e30 od pewnego czasu mi sie to zdarza i tez szukam na to odpowiedzi co to moze byc :mad2: Prosze o pomoc !! :modlitwa:

 

 

Tez mialem taki problem i znalazlem rozwiazanie (znaczy moj mechanik) pompka wspomagania sprzegla (koszt na szrocie 80zl) (tloczek byl zarysowany i przepuszczal plyn) po wymianie sprzeglo chodzi jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz ja mam identyczny problem w moim e30 od pewnego czasu mi sie to zdarza i tez szukam na to odpowiedzi co to moze byc :mad2: Prosze o pomoc !! :modlitwa:

 

 

Tez mialem taki problem i znalazlem rozwiazanie (znaczy moj mechanik) pompka wspomagania sprzegla (koszt na szrocie 80zl) (tloczek byl zarysowany i przepuszczal plyn) po wymianie sprzeglo chodzi jak nowe :)

 

Hmm... A ja za nówkę zapłaciłem 100PLN z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz ja mam identyczny problem w moim e30 od pewnego czasu mi sie to zdarza i tez szukam na to odpowiedzi co to moze byc :mad2: Prosze o pomoc !! :modlitwa:

 

 

Tez mialem taki problem i znalazlem rozwiazanie (znaczy moj mechanik) pompka wspomagania sprzegla (koszt na szrocie 80zl) (tloczek byl zarysowany i przepuszczal plyn) po wymianie sprzeglo chodzi jak nowe :)

 

Hmm... A ja za nówkę zapłaciłem 100PLN z wymianą.

 

Ano... Jak zwykle ludzie kupują wszytsko co się da do BMW po szrotach bo części nowe drogie jak diamenty ! Ja dałem 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mogę się wypowiedzieć z lekką ręka. Gdyż miałem taki sam przypadek tylko ze u mnie pedał spadał aż do końca. Naprawa jest banalna aczkolwiek wymaga kanału ale da sie to wykonać osobiście. Jak pisali koledzy poprzednio pompka nie trzyma. U mnie była na przy pedale. u mnie koszt tego to było 16 zł. Zestaw naprawczy czyli dwie gumki i uszczelki. Trochę zabawy przy odkręcaniu a potem wymiana uszczelniaczy. Ponowny montaż no i nowy płyn hamulcowy. Jak coś to pytać na 607293925. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.