Skocz do zawartości

problrm ze sprzeglem


mossberg

Rekomendowane odpowiedzi

witam. moja babcia wyciela mi niezly nr :( podczas wyprzedzania po redukcji dalem gazu i normalnie auto poszlo do przodu jak zwylke ale gdy chcialem zmienic bieg na wyzszy tzn na 4 to sprzeglo jakos dziwnie miekko poszlo w gore.

tak jakby tylko sama sprezyna odbila. potem biegi zaczely wchodzic okrutnie ciezko.

na ostatnim skrzyzowaniu przed domem mam stop i po zatrzymaniu juz nie ruszylem, coś dziwnie zatrzeszczalo i zero jazdy. biegi wchodza ale nie ma polaczenia z silnikiem. myslalem ze moze przegob ale nie.

boje sie ze to sprzeglo poszlo. wie ktos jak sie zabrac do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze cos takiego, przy zgaszonym silniku wrzucam bieg i gdy odpalam na biegu to zero reakcji... jakby bylo wcisniete sprzeglo a wykrecilem juz pompe przy skrzyni (myslalem ze sie zapowietrzyla ale nie) zamierzam wymontowac sprzeglo ale nie mam pojecia jak sie do tego zabrac :mad2: :mad2: :mad2: :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od sprawdzenia plynu hamulcowego....potem pompki i wysprzeglika :)....Rozumiem ze teraz bieg mozesz zmienic tylko na wylaczonym silniku? Opisz dokladnie co sie dzieje...tzn czy jak odpalisz i probojesz wrzucic bieg oczywiscie na wcisnietym sprzegle...

Po drugie zrob test...- wrzuc bieg na wylaczonym silniku - i sproboj zakrecic rozrusznikiem - opisz efekt (oczywiscie 2 sek max)

2) wrzuc bieg na wylaczonym silniku i sproboj go przepchac. - opisz efekt... - sprawdz czy aby nie cieknie coś spod samochodu...Chodiz mi o plyn z ukladu hamulcowego...

 

3) Nia zapalila ci sie zadna kontrolka?

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec biegi wchodza nawet przy wlaczonym silniku.... i to bez ruszania sprzegla a plyn mam ok miesiac temu zapiolem babci nowe tarcze klocki amory i nowy plyn. wysprzeglik i pompa przy skrzyni nie maja sladow przeciekow, pompe mam juz wyjeta, i co dziwne.. jak wciskam sprzeglo to nie leci plyn......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.