Skocz do zawartości

skrzynia 5HP24- ZGRZYTANIE


Raczek68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Problem polega na tym, że podczas jazdy ze stałą prędkoscią np 80km/h od czasu do czasu a teraz coraz częściej mam zgrzytanie kilkusekundowe i w tym momencie auto drga i traci moc!! Byłem na komputerze i niby wszystko ok żadnych błędów skrzyni i silnika !! Fachowcy dali mi rade jezdzij aż coś padnie do konca a wtedy zobaczymy !! Uważam że to bzdura bo kto chciałby jeżdzić jak cos zgrzyta i trzęsie !!

Te dziwne efekty powstały po wymianie skrzyni biegów 5HP24 bo moja mi padła!

Ktos ostatnio mi podpowiedział że to może być i raczej na 90% jest sprzęgło w tej skrzyni !!

Czy sprzegło może dawać tak dziwny efekt dzwiekowy metaliczny i czy nie wyszło to by na kom przy sprawdzeniu ?? Biegi zmienia normalnie bez problemów!!

Moze komus coś wpadnie do głowy co to moze być :cry: :cry:

Pozdrowienia

Mam auto a nie mam czym jezdzić !!! :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Problem polega na tym, że podczas jazdy ze stałą prędkoscią np 80km/h od czasu do czasu a teraz coraz częściej mam zgrzytanie kilkusekundowe i w tym momencie auto drga i traci moc!! Byłem na komputerze i niby wszystko ok żadnych błędów skrzyni i silnika !! Fachowcy dali mi rade jezdzij aż coś padnie do konca a wtedy zobaczymy !! Uważam że to bzdura bo kto chciałby jeżdzić jak cos zgrzyta i trzęsie !!

Te dziwne efekty powstały po wymianie skrzyni biegów 5HP24 bo moja mi padła!

Ktos ostatnio mi podpowiedział że to może być i raczej na 90% jest sprzęgło w tej skrzyni !!

Czy sprzegło może dawać tak dziwny efekt dzwiekowy metaliczny i czy nie wyszło to by na kom przy sprawdzeniu ?? Biegi zmienia normalnie bez problemów!!

Moze komus coś wpadnie do głowy co to moze być :cry: :cry:

Pozdrowienia

Mam auto a nie mam czym jezdzić !!! :mad2:

 

 

jak 5hp24 to raczej napewno automat :)

a olej jaki wlałeś po wymianie dextrona 3 czy esso ???!!!, czasami po wymianie w skrzyni oleju i dolewce dextrona 3 czasami takie rzeczy się dzieją - niby te oleje są mieszalne ale słyszałem od speca od automatów ze nie należy tego robić chyba ze robi sie wymiane dynamiczną i spuszcza cały olej i zalewa nowy,

najpierw sprawdz poziom oleju w skrzyni

 

komp nic nie pokaże jak jest uszkodzenie machaniczne a nie elektronika

jak jest zgrzyt to ja bym stawiał na tarczki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięku sprzęgła w automacie nie uświadczysz jak już to rzęzi pompa oleju w skrzyni, jeszcze da się odczuć ślizganie biegów, tak jak przedmówcy napisali napisz jaki olej wlałeś bo to bardzo istotna sprawa, na twoim miejscu nie jeździł bym tym autem do ustalenia powodu bo jak zgrzyta to najprawdopodobniej skrzynia zdechnie w bardzo krótkim czasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze was wszystkich zaskocze ale sprawdz tylny most a wlasciwie poziom oleju...mialem to samo u siebie..i te zgrzyty byly przczyna mostu..

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.