Skocz do zawartości

Problem z elektryką.


piotr10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój znajomy jest posiadaczem pieknej piątki z 99r 2.5 tds kombi. Wczoraj niestety samochód zawiódł. Objawy są dziwne, poniważ gdy przekręca kluczyk w pozycje 1 wsztstko dział abez zakłuceń, natomiast w pozycje drugą wszystko gaśnie. Komputer wyrzucił jakiś błąd opis "trójkąt w kole na czerwonym tle".

Może ktoś wie co za przyczyna i jak ją zlokalizować :?: .

Pozdrawiam piotr10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój znajomy jest posiadaczem pieknej piątki z 99r 2.5 tds kombi. Wczoraj niestety samochód zawiódł. Objawy są dziwne, poniważ gdy przekręca kluczyk w pozycje 1 wsztstko dział abez zakłuceń, natomiast w pozycje drugą wszystko gaśnie. Komputer wyrzucił jakiś błąd opis "trójkąt w kole na czerwonym tle".

Może ktoś wie co za przyczyna i jak ją zlokalizować :?: .

Pozdrawiam piotr10

 

ja bym sprawdził akumulator :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To nie jest akumulator, bo po przekręceniu kluczyka w pozycję 1 wszystko działa (np wentylator).

Co ciekawe, samochód postał kilka dni a dziasiaj odpalił bez problemu. Może było jakieś zwarcie , tylko jak go zlokalizować ?

 

Jak mi padł aku to też działał wentylator swiatła.Tylko niestety po przekręceniu kluczyka nic sie nie działo padała cała deska klikały przekaźniki.Po wymianie aku jest ok.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie,gdy naładowałem akumulator i nie przykręciłem wystarczająco mocno klem...wszystko działało a gdy chciałem odpalić silnik,to usłyszałem mocny strzał i wszystko zgasło,nawet jedna dioda się nie paliła.Przyczyną były zbyt lekko dokręcone klemy w akumulatorze,więc sprawdź czy się nie poluzowała żadna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.