Skocz do zawartości

traci na predkosci 530d

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam,od niedawna jezdze 530d w kombi.Ostatnio jadac autostrada skorzystalem z dobrych warunkow(malo samochodow) i postanowilem sprawdzic predkosc max. Do predkosci 200 samochod rozpedzal sie bez zadnych oporow, jedank przy predkosci 200km/h samochod nagle przestal przyspieszac i obroty zaczely powoli spadac. Dodam ze na komputerze nie byl ustawiony zaden limit predkosci. Zastanawiam sie o co chodzi, myslalem ze to moze wina turbiny ale nie czuje jakiegos spadku mocy przy normalnym uzytkowaniu( w miescie).Jak myslicie co to moze byc?
Opublikowano
  • Moderatorzy
Witam,od niedawna jezdze 530d w kombi.Ostatnio jadac autostrada skorzystalem z dobrych warunkow(malo samochodow) i postanowilem sprawdzic predkosc max. Do predkosci 200 samochod rozpedzal sie bez zadnych oporow, jedank przy predkosci 200km/h samochod nagle przestal przyspieszac i obroty zaczely powoli spadac. Dodam ze na komputerze nie byl ustawiony zaden limit predkosci. Zastanawiam sie o co chodzi, myslalem ze to moze wina turbiny ale nie czuje jakiegos spadku mocy przy normalnym uzytkowaniu( w miescie).Jak myslicie co to moze byc?

 

Sprwdzić w warsztacie cisnienie doładowania i przepływomierz.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Witam ponownie,niedawno bylem na sprawdzeniu, i turbina i przeplywomierz wyszly ok, powymienialem wszystkie filtry i olej i postanowilem znowu sprawdzic V max. I znowu to samo ,wszystko dobrze do ok 3,5 tys obrotow i nagle sie zatrzymuja, jakby jakas blokada albo co, o co tu chodzi
Opublikowano
Witam ponownie,niedawno bylem na sprawdzeniu, i turbina i przeplywomierz wyszly ok, powymienialem wszystkie filtry i olej i postanowilem znowu sprawdzic V max. I znowu to samo ,wszystko dobrze do ok 3,5 tys obrotow i nagle sie zatrzymuja, jakby jakas blokada albo co, o co tu chodzi
wyczyść filterki zaworu sterowania turbiną
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
Dzieki za rade trebuh. W tych sprawach jestem laikiem dlatego pojezdzilem troche po swietokrzyskim skad pochodze i nie moglem nikogo spotkac kto moglby to zrobic. Dlatego mam pytanko czy nie znacie kogos z Kielc lub okolic kto wiedzialby jak to zrobic? Z gory dziekuje i pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.