Skocz do zawartości

X5 E53


Marcin72

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

w moim X5 mam tzw "duzą nawgację". W jej górnym prawym rogu mam 3 diody,z których palis ię jedna, środkowa, na czerwono. Patrzyłem do instrukcji i nie wiem, co to moźe być ani też nie zauwaźyłem zmiany jakichkoliwek nastawach nawigacji czy radia.

 

i drugie:

 

mam w komputerze mozwliość autowentylacji. Dwa czasy, pewnie startu i stopu tej wentylacji. Ale nie widze zadnego dzialania, o co tu chodzi?

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

w moim X5 mam tzw "duzą nawgację". W jej górnym prawym rogu mam 3 diody,z których palis ię jedna, środkowa, na czerwono. Patrzyłem do instrukcji i nie wiem, co to moźe być ani też nie zauwaźyłem zmiany jakichkoliwek nastawach nawigacji czy radia.

 

i drugie:

 

mam w komputerze mozwliość autowentylacji. Dwa czasy, pewnie startu i stopu tej wentylacji. Ale nie widze zadnego dzialania, o co tu chodzi?

 

pozdrawiam,

 

Marcin

 

 

Ta świecąca się czerwona dioda oznacza że komputer szuka telefonu - albo go masz albo był kiedyś na wyposażeniu auta... Czy masz "Telefon" w Menu komputera?

 

 

i drugie:

 

Autowentylacja - musisz wejść w jej ustawienia i wpisać czas (lub dwa) załączenia = np. jeżeli będzie godz.16, to nastaw pierwszy czas na 16,05 wyłącz stacyjkę, zamknij drzwi i czekaj... Za pięć minut usłyszysz szum = wentylacja pracuje. Będzie pracowała ok. 10 minut aż obniży o kilka stopni temp. wewn. Jeśli wcześniej otworzysz drzwi i włączysz stacyjkę to się wyłączy. Aha, obydwie opcje to terminy włączenia (np. 8,00 i 16,00), nie wyłączenia - zawsze wyłącza się sama - jak wyżej.

 

To nie jest webasto - gdybyś je miał to byłaby dodatkowa opcja w Menu (auto-heizung po niem., auto-heating ang.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

a) Tak, czerwona dioda to może być telefon. W podłokietniku jest miejsce na jakiegoś Siemensa, ale wydaje mi się to rozwiązanie martwe, tzn. bez Bluetooth mój obecny telefon nie widzi w X5 niczego atelefonu pod samochód zmieniać nie będę.

 

b) Wentylacja - OK, bardzo dziękuję, właśnie tak działa.

 

i znów pytanie:

 

Samochód jest wyposażony w Webasto. Jeśli dobrze zrozumiałem, służy ono jednak do dogrzewania silnika diesla (w menu nie mam nic o auto-heating), nie zaś wnętrza. Dzwoniłem do Webasto w Polsce, ale mam wrażenie, że oni sprzedają tylko gotowce do ciężarówek, więc pytanie jest takie:

 

znacie kogoś w okolicach W-wy, kto rozbudowałby ten system do poziomu "ogrzewam także wnętrze"? I czy to w ogóle jest możliwe?

 

pozdrawiam i dziękuję,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam x5 znajdzie każdy telefon tylko trzeba wejść w ustawienia blutu i bez problemu odnajduje każdy telefon ,odnajdzie nawet kilka telefonów jeśli są w samochodzie i mają włączony blutu , no ale zainstaluje tylko jeden.

 

 

 

 

 

 

 

PS. oczywiście telefon musi mieć blutucha :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podjechać do najbliższego seriwsu i porozmawiaj ze sprzedawcą. Ja tak zrobiłem i w 10 minut phone miałem aktywowany. Aby to zrobić trzeba było nacisnąć na dłuższy czas guzik od wyciszenia telefonu połozony w podłokietniku, a następnie wpisać kod który jest inny dla każdego pojazdu (można go zczytać z kompa samochodu).

 

Pozdrawiam

 

MarinoX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie telefony są kompaktybilne z instalacją BMW. Tutaj lista:

 

http://www.x5world.com/bluetoothphones.php

 

 

A tutaj przepis na sparowanie:

 

http://www.e38.org/ULFOwnerManual.pdf

 

 

Nie sugeruj się tytułami (X5 czy E38) - to odnosi się i do Twojego auta.

Przyjemnej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie kogoś w okolicach W-wy, kto rozbudowałby ten system do poziomu "ogrzewam także wnętrze"? I czy to w ogóle jest możliwe?

 

pozdrawiam i dziękuję,

 

Marcin

 

Zadzwoń do ASO i dowiedz się ile kosztuje KIT do rozbudowy. Istnieje.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka,

 

aż poszedłem w to zimno, by sprawdzić :) Niestety - bo włączeniu Bluetooth w telefonie, X5 nie odpowiada w żaden sposób. W menu "telephone" w nawigacji nie ma nic, wiec nadal nie wiem.

 

Marcin

 

 

Witam samo włączenie blutu nic nieda trzeba wejść w meni głębiej i jest opcja szukaj nowy sprzęt ,no i oczywisćie w telefonie włączyć blutu i zgode na wykrycie przez samochód bo inaczej tego nieda się uruchomic no i jeszcze jedno jeśli jest zainstalowany inny telefon to trzeba go odinstalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny będzie Ci jeszcze kod Bluetootha który jest w samochodzie, jak znam życie pewnie go nie masz. W ASO zczytają go z komputera.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

OK, Bluetooth działa aż miło, jednak jest drobna różnica miedzy E53 a E36 w momencie parowania telefonu z systemem samochodu. Bardzo dziękuję za pomoc i służę własnym doświadczeniem :) teraz jeszcze webasto i już jestem gotów na zimę.

 

dziękuję,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, podziwiam Kolegę... Cieszę się że mogłem źdiebko pomóc.

 

Co się tyczy Webasto które jest w autach na olej opałowy i służy teoretycznie tylko do podgrzewania silnika to gdzieś miałem instrukcję jak toto przeprogramować na ogrzewanie kabiny... postaram się odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, podziwiam Kolegę... Cieszę się że mogłem źdiebko pomóc.

 

Co się tyczy Webasto które jest w autach na olej opałowy i służy teoretycznie tylko do podgrzewania silnika to gdzieś miałem instrukcję jak toto przeprogramować na ogrzewanie kabiny... postaram się odszukać.

 

Witam są dwa rodzaje webasta ogrzewanie kabiny i ogrzewanie silnika i kabiny to drugie jest do niczego bo ogrzewa silnik a aby ogrzać kabine muszą chodzić wentylatory a jeśli ktos ma słabe ako to wiadomo co się dzieje tak więc ciężko będzie koledze pomóc z tym webasto bo obsługuje się je z palca i z zaprogramowania na kompie .Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, podziwiam Kolegę... Cieszę się że mogłem źdiebko pomóc.

 

Co się tyczy Webasto które jest w autach na olej opałowy i służy teoretycznie tylko do podgrzewania silnika to gdzieś miałem instrukcję jak toto przeprogramować na ogrzewanie kabiny... postaram się odszukać.

 

Witam są dwa rodzaje webasta ogrzewanie kabiny i ogrzewanie silnika i kabiny to drugie jest do niczego bo ogrzewa silnik a aby ogrzać kabine muszą chodzić wentylatory a jeśli ktos ma słabe ako to wiadomo co się dzieje tak więc ciężko będzie koledze pomóc z tym webasto bo obsługuje się je z palca i z zaprogramowania na kompie .Pozdr

 

Jak akumulator jest za słabo naładowany to ogrzewanie postojowe się nie włączy, przynajmniej w fabrycznej instalacji.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Webasto wciąż nierozwiązane: znalazłem na Allegro coś takiego: http://www.allegro.pl/item255921267_sterownik_pilot_webasto_bmw_x5_x3_e60_inne.html

 

to być może jest kompatybilne z moim Webasto, ale, czy ktoś ma doświadczenia z czymś podobnym?

 

pozdrawiam,

 

Marcin

 

PS. martwi mnie tylko sprzedawca, bo to chyba jeden z przekrętników z komisu samochodowego w Gnieźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.