Skocz do zawartości

[e39] PAMIEC FOTELI PROBLEM


thresholdsizer

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Od dluzszego czasu mam problem z pamiecia foteli i generalnie

 

Objawy sa takie ze przy otwartych czy zamknietych drzwiach musze trzymac dany przycisk pamieci aby wszystko sie ustawilo.

 

Dodatkowo lusterko od parktronika ( czyli prawe ) nie zawsze sie opuszcza lub jezeli sie opuszcza to za kazdym razem inaczej i takze nie zawsze wraca do punktu wyjscia badz wraca tylko troche

 

mam wrazenie ze to wszystko sie stalo po tym jak mi sie akumulator rozladowal ale ni ejestem pewien

 

o Co chodzi???? Prosba o pomoc

540i '98 6-speed manual individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aby wszystko sie ustawiło trzeba trzymać przycisk. Ustawić krótkim naciśnięciem można jedynie gdy kluczyk jest w pozycji 1 i drzwi kierowcy są otwarte (w trakcie otwierania drzwi kluczyk musi być w pozycji 0 lub 1).

Jeśli to nie działa to znaczy że jest np. problem z czujnikiem otwarcia drzwi.

 

Jeśli chodzi o lusterko objawy wskazują na padnięcie silniczka prawego lusterka (w silniczek wbudowane są potencjometry informujące moduł pamięci o bieżącym położeniu szkła), zamień silniczki miejscami (lewe lusterko z prawym) aby się upewnić. Jeśli zamiana nic nie zmieni to prawdopodobnie jest problem ze kontaktem: złącze silniczka lusterka, złącze lusterka w drzwiach, złącze regulatora lusterek, wiązki w zawiasach drzwi P i L, kostka fotela kierowcy.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aby wszystko sie ustawiło trzeba trzymać przycisk. Ustawić krótkim naciśnięciem można jedynie gdy kluczyk jest w pozycji 1 i drzwi kierowcy są otwarte (w trakcie otwierania drzwi kluczyk musi być w pozycji 0 lub 1).

Jeśli to nie działa to znaczy że jest np. problem z czujnikiem otwarcia drzwi.

 

Jeśli chodzi o lusterko objawy wskazują na padnięcie silniczka prawego lusterka (w silniczek wbudowane są potencjometry informujące moduł pamięci o bieżącym położeniu szkła), zamień silniczki miejscami (lewe lusterko z prawym) aby się upewnić. Jeśli zamiana nic nie zmieni to prawdopodobnie jest problem ze kontaktem: złącze silniczka lusterka, złącze lusterka w drzwiach, złącze regulatora lusterek, wiązki w zawiasach drzwi P i L, kostka fotela kierowcy.

 

Pozdrawiam

typer

 

Hey

 

Dzieki za odpowiedz

 

1. Jak pierwszy raz wsiadam do samnochodu i wkladam kluczyk do stacyjki i wlaczam zaplon ( nie wiem ktora to pozycja) to niestety musze trzymac przycisk przy otwartych drzwiach. Co do czujnika krancowego to watpie gdyz alarm mi dziala

 

Czy pamiec moze mi tak dzialac z powofu padnietego czujnika w lusterku?

 

2. Lusterko bez problemyu daje sie regulowac recznie ( za pomoca przyciskow w drzwiach. Natomiast kiedy naciskam pamiec przesunie sie kawalek nie do konca czyli nie do zaprogramowanej wysokosci, jezeli jeszcze raz nacisne pamiec znow sie przesunie kawalek . w PEWNYM momencie kiedy tak naciskam pamiec lusterko przesuwa sie ponizej ( albo powyzej ustawien w pamieci. Mohe je tak przesunac pamiecia az do maksymalnego wyhylu

540i '98 6-speed manual individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłon to pozycja 2. W tej pozycji trzeba trzymać przycisk. Sprawdź z kluczykiem w poz. 1

0 - wył

1 - radio

2 - zapłon

3 - rozruch

 

Na ustawianie foteli z pamięci nie ma wpływu padnięty rezystor w lusterku.

 

Przy padniętym rezystorze w silniczku lusterka, lusterko reguluje się ręcznie normalnie, przywołanie z pamięci szwankuje.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mam podobne objawy.

 

1. Oba lusterka dają się regulować przyciskiem na podłokietniku kierowcy.

2. Nie działa indeksowanie lusterka pasażera przy włączaniu biegu wstecznego.

3. Pamięć ustawienia lusterek szwankuje, objawia się to tym, że w ogóle nie daje się przywrócić zapamiętanego położenia lusterka prawego, zaś lewe powraca do zapamiętanego położenia dopiero po kilkukrotnym wciśnięciu przycisku pamięci.

 

Diagnoza w serwisie M-AUTO następująca: Padnięty moduł sterowania lusterek - cokolwiek by to miało być :norty: Koszt tego czegoś to wg. nich ok. 900PLN. Próbowali reanimować ten niby moduł, pomogło na parę minut po czym znowu wszystko wróciło do normy :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modul sterowania lusterek?

 

Chyba nie ma czegos takiego jak modul pamieci lusterek.

 

Mozesz podac numer czesci?

 

Jest tylko modul pamieci wszystkiego pod fotelem- ale ten modul na pewno nie kosztuje 1000 zeta tylko wiecej

 

Jedyne co znalazlem do lusterek sterowania to numer 07 NA RYSUNKU TO ZA 165 DOLAROW

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DE51&mospid=47548&btnr=51_4214&hg=51&fg=10&hl=15

540i '98 6-speed manual individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja tylko powtarzam co mi powiedziano, tez mi się wydaje dziwne stwierdzenie że próbowano "konserwować" moduł :norty: Albo ktoś się nieprecyzyjnie wyraził, albo leci w trąbę - czego raczej bym się po tych panach nie spodziewał, bo wydają się być rzetelni i fachowi w tym co robią. Dowiem się dokładnie o co im chodziło i dam znać, ale to po łyk - endzie :lol:

 

Pozdrawiam!

voshon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.