Skocz do zawartości

co to za zawór ?


susel

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem, od niedawna jestem posiadaczem 320d i chciałem wg wskazówek przeczyścić zawory od turbo i egr a tu podczas szukania zonk,

znalazłem ucięty wąż który idzie od takiego grzybka przymocowanego do chłodnicy po stronie korka od uzupełnienia płynu ,

poszukałem w etk i widzę ze na końcu powinien byc zawór

niestety nie wiem gdzie szukać tego zaworu i przede wszystkim nie wiem od czego on jest ?

chciałbym wrzucić zdjatko ale nie wiem jak

w każdym razie zawór ma nr 11 74 1 742 712 a ten grzybek to vacum box 17 32 7 785 060

 

link

http://bmwfans.info/original/E46/tou/320d-M47/ECE/L/N/2000/05/mg-17/ill-17_0142/

 

proszę o pomoc

Edytowane przez susel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zawór regulujący podciśnieniem, które zamyka żaluzje. Bez podciśnienia nie będziesz miał zamkniętej zaluzji. Nie wiem jak to sie bedzie miało zimą do dogrzania- czy nie bedziesz miał problemów. Całkiem możliwe ze nie jest obciety a spadł bo nie ma jakieś cudownej końcówki na tym wężyku tylko nasadzany jaet na taki plastikowy dzióbek. Z tego co pamiętam ten zawór jrst gdzieś koło tego od EGR okolice filtra oleju. Zajrzę dzisiaj pod maskę i Ci dokładnie powiem gdzie jest ten zawór.

 

Na zimnym silniku zaluzje powinny być zamknięte- generalnie prawie caly czas one sa zamknięte :)

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukaj na forum bylo tego duzo opisywane / ja czyscilem zaworki ale nie byly tak mocno zabrudzone/ mam e-46 z 2000r i jeszcze jedno czy wszyskie maja zaluzje bo ja nie widze nic takiego co jest pokazane na zdjeciu :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj nie jest po wypadku ogladalem tu http://bmwfans.info/original/ i wychodzi ze jak jest wisko to nie ma zaluzji a jak elektryczny to jest zaluzja :!: ja mam wisko... %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/18792_p.pnghttp://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47/ECE/L/N/2000/10/mg-11/ill-11_2329/ popatrz na adres ...E-46 320d-M47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś czegoś nie zrozumiał...moze ja :?:

wydaje mi sie ze kolega nie ma problemu z zaworem od EGRa a z przewodem idącym do grzybka koło zbiorniczka chłodnicy, czyli podciśnienie od zaluzji!

Jesli tak jest to ten wąż od grzybka przy chłodnicy idzie do zaworu umieszczonego pomiędzy zaworem od EGR-a a bagnetem oleju. Jest tam kostka elektryczna- taka wpinka a na spodzie jej jest miejsce na wyjscie tego węzyka które bezposrednio łaczy sie z owym grzybkiem.

Zgodnie z schematem załączonym chodzi o waz łączący 4 z 9. Ta kostka ma od dołu wejście. Trudny troszkę dostęp na nałożenie ale brak tego zaworu zauwazysz (ewentualny) bo sie duża dziura w tym miejscu zrobi.

Reasumując------- w połowie drogi miedzy elektrozaworkiem a bagnetem jest duza kostka a na jej spodzie własciwe miejsce dla jednego z końców wezyka.

Dodatkowo u mnie ten wezyk jaet przypiety do weza wspomagania na taki plastikowy dystansik, zeby nic luzem nie latało.

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję i cieszy mnie to ze to tylko zawór do sterowania żaluzjami, bo już myślałem ze ktoś z powodu kosztów zrobił wszystko na przysłowiowego "kuroka"

z tego co mi wiadomo to miałem delikatnie muśnięty przód bo błotniki mam nieruszone (sprawdzałem lakier grubościomierzem elektronicznym) i chyba ktoś w takim razie musiał wymieniać chłodnicę i mu pomysłów zabrakło co i jak

a wężyk raczej nie mógł sie zsunąć bo jest ciachnięty pod kątem

jeszcze raz dzięki, jak będę miał w weekend czas to wezmę sie za rozkręcanie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.