Skocz do zawartości

O instalacjach gazowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum... Mam prośbę o analizę instalacji gazowej do e46 1.8i /1999 która polecono mi w moich okolicach:

Sterownik : Stag 300+

Reduktor: Tomasseto alaska

listwa wtryskowa: OMVL DREAM - FAST, REG

cena: od 2200 do 2400

 

Myślałem nad dobraniem innych wtryskiwaczy ale gazownik powiedział że listwa będzie wystarczająca do tego silnika i że nie ma sensu ładować droższej. Proszę kogoś o ewentualne uwagi ponieważ lada dzień będę zakładał instalację. z góry dzięki

 

 

 

a więc się stało, mam ww. instalacje. dziś zrobiłem z marszu 250 km miasto i trasy i sprawuje się idealnie. co do spalania jeszcze nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 916
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam wszystkich!!! Mam pytanko , planuje kupno bmw e39 i mam jedno na oku krajowe 2 litry rok 1996 w benie przebieg 300 tys i stad moje zapytanie czy przy takim przebiegu opłaca się montować jeszcze gaz?? Bo słyszałem że do bmw po 200 tys nie powinno się tego robić. Czekam na wasze opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam planuje zakup bmw e60 i chcialem sie dowiedzieć jak do jakich slinkow ewentualnie będzie można założyć gaz a ktore sa z wtryskiem bezpośrednim? ma ktoś moze rozpiske od którego roku byly te nowsze silniki i jak je rozpoznać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz jakie były silniki w e50

http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_E60

gaz wstawisz do M54 N52 N52N silniki o oznaczeniu N od 2006 roku

http://allegro.pl/silnik-bmw-e46-325-ti-m54-i1837398116.html M54

http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_N52 N52 N52N

 

 

Bezposredni wtrysk mają N53 N54

Najprościej przed kupnem wziąć Vin i sprawdzić na www.realOEM.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pewnie że się opłaca,ale tylko i wyłącznie dobra sekwencja :wink:.Teraz doczytałem że post kolegi wyżej jest z przed miesiąca :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie instalacji w e46 316ti 1.8.

Jest założona instalacja na stag 4, butla irene 43L. W czasie hamowania silinkiem przełącza się na benzynę, aby po chwili ponownie przełączyć się na gaz.

 

Domyślam się, że ktos kto zakładał instalację, źle coś zrobił z obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na cut off wyłącza cewkę i giną obroty na sterwoniku on widzi to jako zgaszony silnik dodajesz gazu włącza impulsy na cewke i przełącza na gaz.

tyle teorii teraz jak naprawić.

Brązowy przewód instalacji stag podłącz do czujnika obrotów wałka rozrządu.

W programie do instalacji ustaw obroty z wałka (gdyby nie bylo tej opcji zaktualizuj oprogramowanie sterownika gazu program do pobrania ze strony ac.com.pl) dobierz odpowiednia ilośc impulsów na obrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

AG w sensie jako skrót od "autogaz", tak? Bo przez chwilę myślałem, że to coś jak BRC albo jakiś model / producent hehe.

Cóż, na 6 garów i 170 konia to z 3,5 kloca musisz mieć. Ale przede wszystkim dobry gazownik. Zestaw - wtryskiwacze Hana 2000 czerwone, komputer Stag 300 ISA 2 albo +, reduktor AC R01, butla 50 l w koło zapasowe, porządne przewody i jazda. To taki typowy zestaw, po dobrej regulacji ładnie Ci auto obskoczy i tyle. Ale 3500 zł musisz raczej mieć, nie licz że poniże 3000 zł to zrobisz. Gaziarze są teraz oblężeni, wiadomo. Zajrzyj na lpg-forum i poszukaj polecanego w swojej okolicy zakładu. Jak jesteś z wlkp to polecam Pitec z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma absolutnie żadnego problemu montować gaz do silnika z bezpośrednim wtryskiem

problemem może być znalezienie warsztatu, który to zrobi, dobrze

 

 

AKTUALNIE NIE DA SIĘ zamontowac lpg do Bezpośredniego wtrysku w BMW (trwają prace)

Da się i to działa w samochodach służbowych AC.SA do silników FSI oraz TFSI

 

 

Kolego jeżeli masz silnik N53B30 to musisz jeszcze poczekać

Już można instalować gaz w silnikach bmw z bezpośrednim wtryskiem,niedawno wprowadziła to firma Vialle,gaz dawkowany jest przez wtryskiwcze benzynowe,sterowanie meszanką poprzez orginalny komputer benzynowy:

http://www.vialle.com.pl/lpdi.html

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - spali tyle, ile jej wlejesz :) Jak chcesz się cieszyć jazdą, to na pewno nie licz na wynik < 10 l. Gaz to lekko +15%. Na co patrzeć? Najlepiej prześwietl auto na porządnej stacji przed kupnem. Zresztą, poczytaj trochę forum, poszukaj tematów, z grubsza dowiesz się mniej więcej czego oczekiwać. Jeśli motor zadbany i serwisowany to długo jeszcze posłuży i nie ma co martwić się, że pewno 250 tys km ma najechane, lekko. Na oko i tak Ci silnika nikt nie oceni, za dużo elektroniki itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo określenie instalacji podając nazwę sterownika jest błędem napisać trzeba przede wszystkim jakie wtryskiwacze i jaki reduktor badz reduktory.

Kolega sebek ma słaby zestaw i ten jeden reduktor na pewno nie obsługuje mocy silnika 4.4 żadne goldy turbo i inne wynalazki których producenci podaja wyssane z palca moce jak 350KM do takiej mocy potrzebne są dwa reduktory AC R01 lub dwa ZAVOLI ZETA N wtryskiwacze HANA 2000 bedą najepszym wyborem elektronika bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Chcę zagazować moją E70, tylko mam pytanie,bo moja jest w wersji 7 osobowej, gdzie można umieścić w niej zbiornik gazu, żeby po instalacji te 2 dodatkowe fotele były dalej rozkładane?? Nie ma w tym samochodzie koła zapasowego.

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu jestem posiadaczem Bmw e34 520i z Lpg, jakiś miesiąc temu wystrzelił mi gaz dość mocno i od tamtego momentu nie chce chodzić na benzynie nie trzyma obrotów jak jest zimny i jak jest ciepły silnik,obroty skaczą jakoś od 400 do 1000. Nie dawno wymieniłem przepływomierz i pomogło i trzyma równo obroty na paliwie i na gazie. Ale za to pojawił się drugi problem, teraz jak chce przełączyć na postoju z gazu na paliwo to za kazdym razem mi bmw gasnie.. Jaka moze byc przyczyna??

Czekam na porady z gory dziekuje..

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Panowie przed tygodniem założyłem inst. gazową do mojej 320i.(koszt: 3000zł;po znajomości) Sterownik Stag300, jakis duży reduktor i wtryskiwacze Valtek czerwone. Moje wątpliwości pojawiły się wczoraj, gdy zacząłem czytać niepochlebne opinie na temat w.wymienionych wtryskiwaczy. I tu moje pytanie z racji, że cała instalacja jest jeszcze na gwarancji, czy pojechać i dopłacić te pare stówek zeby założyli lepsze? Proszę o porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.