Skocz do zawartości

Błąd AIRBAG !! ??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, zrobiłe sobie dziś diagnozę carsoftem bo mam uszkodzony czujnik ABS

 

Ale pozatym system zdiagnozował mi error Airbagu

 

Version: Airbag BAE (Driver + Passenger AB)

Part nr. 8362119

Hardware nr. 3

Software nr. 5

Release Date: 12/93

Supplier MBB

Code index 4

 

17 Spannungsversorgung - co to oznacza

 

Ale kontrolka Airbag mi sie nie świeci (może ktoś wyciągną lampkę zza zegarów - jeszcze nie sprawdzałem

 

 

Czego to może być usterka dokładnie ??

 

 

??!!!!!

.
Opublikowano
Hej, niestety nie mogę odpowiedzieć na Twoje całe pytanie, ale ponieważ dość dobrze znam niemiecki, podpowiem , że "Spannungsversorgung" to "zasilanie".
Opublikowano

Witam

Moze ci to cos pomoze. W wersjach ecu z poznych lat 90 z 4 poduszkami czesto spotykany byl podobny problem, mianowicie wywalalo blad i swiecila sie poduszka na instrument packu. Wystarczylo rozlanczyc poduszki boczne (bo one najwiecej problemow stwarzaly), te zolte wtyczki pod siedzeniami, zlaczyc z powrotem i wszystko wracalo do normy, swiatelko juz nas nie straszylo i blad nie byl logowany. (robilem tak w range roverze i w r75 zawsze z pozytywnym skutkiem). Jezeli ci sie uda to sprobuj rozlanczyc i zlaczyc ponownie poduszki, jezeli problem sie rozwiaze bedzie bardzo dobrze, jezeli nie to istnieje prawdopodobienstwo uszkodzenia obrotowej czesci znajdujacej sie pod kieronica, ktora posredniczy w przekazywaniu sygnalow elektrycznych - taki stycznik obrotowy (rotor copuler), mozesz bardzo prosto sprawdzic miernikiem. Pozdrawiam

Witam wszystkich.
Opublikowano
  • Autor

w takim razie spróbuję rozłączyć i złączyć poduszki, tylko gdzie znajdują się wtyki do tych poduszek (mam tylko dwie kierowcy i pasażera)

 

pzdr.

.
Opublikowano
Wyjmij poduszke delikatnie, pod nia znajduje sie maly wtyk z dwoma pinami delikatnie go odczep, mozesz sprawdzic miernikiem element nr 3 slip ring (u mnie w robocie troche inaczej na to mowia), bardzo wazne aby ten slip ring byl sprawny! Do drogiej poduszki moze uda ci sie dostac od strony schowka. Nie wiem akurat jak w trojce (mozesz ktos jeszcze pomoze), ale trzeba uchylic calkowicie schowek, sprawdz moze wystarczy w tym celu nacisnac prawy i lewy element zawiasu.
Witam wszystkich.
Opublikowano
  • Autor

Rozumiem że robić to na zdjętych klemach ?? (oprucz sprawdzania kontrolką - wtedy bede musiał podłączyć)

 

ma ktoś może jakieś ilustracje ?

.
Opublikowano

o ile dobrze pamiętam, to jak zrobisz test zegarów, to powinna Ci się zapalić lampka poduszki - jak się nie zapali, to jej nie ma, ale, że nie pamiętam na 100%, to wyjąłbym jeszcze dla pewności bezpiecznik poduchy i wtedy jak lampka jest, to na pewno się zaświeci

 

możesz oczywiście od razu wyjąć zegary, ale to trwa nieco dłużej

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Opublikowano
  • Autor
Przyteście zegarów sie nie zapalają kontrolki, ale tak jak mówisz wyjmę bezpiecznik i sie okaże ...
.
Opublikowano

jeżeli rozłączysz poduszkę zostanie zapisany trwale błąd i będzie to wymagało resetu komputerem

 

test kontrolek jest po przekręceniu kluczyka w pozycje 2 wtedy powinna sie kontrolka poduszki zapalić i po kilku sekundach zgasnąć jak nie zapali sie to labo jest spalona albo wcale jej nie ma

Opublikowano

jeżeli rozłączysz poduszkę zostanie zapisany trwale błąd i będzie to wymagało resetu komputerem

 

test kontrolek jest po przekręceniu kluczyka w pozycje 2 wtedy powinna sie kontrolka poduszki zapalić i po kilku sekundach zgasnąć jak nie zapali sie to labo jest spalona albo wcale jej nie ma

Opublikowano
jeżeli rozłączysz poduszkę zostanie zapisany trwale błąd i będzie to wymagało resetu komputerem

to prawda, tyle, że błąd już tam siedzi :idea:

 

BTW - od spalonego bezpiecznika błąd się chyba nie zapisuje na kompie? pytam, bo nie wiem, ale w sumie byłby to absurd

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Opublikowano

Po rozpieci poduszki blad zostanie zalogowany ale kontrolka znika (jezeli polaczenia elektryczne sa sprawne). Jak i tak komputera nie ma to pozostaja jedynie takie metody.

 

Ps

Ja robilem to w kilku samochodach z podlanczona bateria i wyciagnietym kluczykiem.

Jezeli baterie rozlonczysz to blad sie nie zaloguje (na czystym aucie) i kontrolka nie zniknie - uklad nie bedzie dzialal.

Partyzantka niestety no ale bez kompa co innego mozna zrobic.

Witam wszystkich.
Opublikowano
  • Autor

Błąd ywczytałem z interfejsu i tak też spróbuję go potem wykasować

 

Po przekręceniu w 2 pozycję nie zapala mi się airbag - ani na chwilę

 

macie jakieś dokładniejsze instrukcje jak zdjąć poduszkę i co dalej robić - nie chciał bym eksperymentować w ciemno bo to Airbag i w razie wypadku może mi życie uraroać

.
Opublikowano
  • Autor

czyli muszę airbag wyjąć i ona gdzieś tam będzie już widoczna ??

 

Airbag się jakoś specjalistycznie wyciąga, czy go poprostu bardziej na siłę wyciągnąć ?

.
Opublikowano

od spodniej części kierownicy masz śruby wpuszczone w kierownice prawdopodobnie typu torx po ich odkręceniu poduszka wyjdzie.

 

Skoro nie wiesz takich podstawowych czynności proponuje pojechać do elektryka aby wyciągnoł poduszkę i sprawdził przewodzenie taśmy koszt niewielki ale robota profesjonalna

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.