Skocz do zawartości

Czy sa jakies odpowietrzniki??


bakus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są w BMW E36 jakieś odpowietrzniki do zbiornika paliwa?? Jeżeli są to prosiłbym o odpowiedz gdzie? Bo niestety mam zapowietrzony zbiornik..... Niektórzy twierdza ze nie obejdzie sie bez wymontowania całego zbiornika..ale tatka wiadomość mnie przeraza ... Proszę o pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W e36 jak w każdej bemce jak i innych współczesnych samochodach jest cały układ odpowietrzenia baku - opary paliwa przewodami idą do przodu gdzie masz filtr z weglem aktywnym (czarna duża puszka) obwód jest zamykany i otwierany zaworem znajdującym się obok filtra sterowanym elektrycznie przez komputer -

Napisz co ci sie dzieje - jesli robi ci sie pdciśnienie w baku to sprawdź czy działa zawór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej ktoś wlewał paliwo za pomocą lejka z tzw harmonijka i uszkodził wewnętrzną część wlewu paliwa . Nalewając paliwo spróbuj pistolet włożyć "do góry kołami " . Powinieneś znaleźć takie ułożenie pistoletu , że bez problemu napełnisz zbiornik . Pozdrawiam.
Bad toys 4 Bad boys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już od dwóch lat męczę się z tym pstrykaniem pistoletu podczas tankowania i niestety nie znalazłem dobrej pozycji (trochę głupio to brzmi :wink: )

 

... opary paliwa przewodami idą do przodu gdzie masz filtr z weglem aktywnym (czarna duża puszka) obwód jest zamykany i otwierany zaworem znajdującym się obok filtra sterowanym elektrycznie przez komputer - Napisz co ci sie dzieje - jesli robi ci sie pdciśnienie w baku to sprawdź czy działa zawór

 

A jak to można sprawdzić, bardzo mnie zainteresowała Twoja wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat......

 

Nie wiem co ale u mnie coś też jest nie tak :( Gdy zrobie troche kilometrów i podjade na stacje zatankować paliwa to w momencie odkręcania korka paliwa słychać charakterystyczny świst,syk powietrza zasysanego do baku. Czy to może byc ten zawór? Widać że bak nie jest prawidłowo odpowietrzany :?

Dziś wieczorem spróbuję go poszukać i przeczyścic jeśli sie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczor spedzilem przy aucie :) no i pojawił sie problem :( Znalazłem ten zawór ale jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem że nie jest on wcale podpięty?? :mad2: Ale co gorsze znalazłem pod dolotem luźno wiszącą wtyczkę która wyglądem by pasowała by ja podpiąc(nawiasem mówiąc chyba wszystkie wtyczki w czujniki są takie same-blokowane sprężystym drucikiem) Gorsze w tym jest to że brakuje kabelka by ja podłączyć :mad2: :mad2: Może ktos grzebal cos przy aucie i podłączył cos inaczej, pomylił wtyczki :duh: ?

 

Mam prośbę dla posiadaczy 318IS by jeśli można zobaczyli który kabelek idzie do zaworu pod filtrem weglowym? Może wyjaśnie jak jest u mnie -pod dolotem wychodzi kabel z ktorego wychodza 3 wtyczki:

1. do przepływomierza(z nakrętką)

2. do przepustnicy(nasuwana)

3. do (nie wiem czego :shock: )obok alternatora(nasuwana),

Właśnie obok tego czegos wisiala luźno wtyczka która długością przewodu pasowała by ją tam właśnie podłączyć ale tam wciśnieta jest jedna z tych trzech wspomnianych powyżej.... no a zawór pod filtrem jest nie podłączony.

 

Czy mogłby ktoś z forumowiczów zobaczyc u siebie jak to wygląda, może jakieś zdjęcie(byłoby najlepiej)?? :modlitwa: :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłby ktoś z forumowiczów zobaczyc u siebie jak to wygląda, może jakieś zdjęcie(byłoby najlepiej)?? :modlitwa: :modlitwa:

 

Podpinam się do prośby o fotki.

 

Przy wolnej chwili i ja dobiorę się do odpowietrznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.