Skocz do zawartości

e39 - WEBASTO ach WEBASTO


kajko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie i jako właściciel pierwszej w swoim życiu Beatki zastanawiam się czy mozna w jakikolwiek sposób przestawić załączanie webasto przy każdym utwarciu i zmknieciu auta.

Przy każdym bez względu na temperaturę uruchamia mi się ogrzewanie i nie wiem czy jest to konieczne czy to tylko kwestia ustawień?

 

Ps: oczywiście czasu załączenia ustawiłem sobie do włsnych potrzeb ZEIT 1 i 2.

 

Dzieki z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Nie wiem czy dobrze Ci podpowiem,ale w instrukcji przeczytałem,że dopóki silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury,to webasto będzie się włączało automatycznie i wyłączy się dopiero,jak wskazówka od temperatury wejdzie powyżej niebieskiego pola.
ym WE

 

Mowisz tutaj o pełnym WEBASTO czy tylko o tzw. dogrzewaniu silnika?? Bo ja szczerze nie zauwazyłem zeby mi sie WEBASTO włączało automatycznie po uruchomieniu silnika na zimno - troche długo trwa zanim sie zagrzeje :( Natomiast jak sam zaprogramuje czas uruchomienia na powiedzmy 10 - 15min przed odpaleniem silnika to po przyjsciu wskazówka wprawdzie na niebieskim ale znacznie szybciej sie silnik zagrzewa, niemalze po przejechaniu kilku kilometrów juz opuszcza niebieskie pole :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby było padniete ... a jeśli tak to w jakim sensie

 

Ogrzewanie postojowe u mnie działa więc nie ma chyba takiej opcji żeby webasto było popsute. Podejrzewam że może chodzić jednak o podgrzewanie oleju.

 

Tak czy inaczej dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.