Skocz do zawartości

Kamień uszkodził szybę


djfazee

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to proszenie o odbieranie dowodu. Poprostu nauczyłem się że do każdego zdarzenia na drodze, jesli się chce uzyskac jakiekolwiek odszkodowanie to trzeba wezwać policję. Miałem kiedyś kolizję, facet wjechał mi w tył auta, dogadaliśmy się że będzie bez policji, spisaliśmy opis zdarzenia. Jednak gdy na drugi dzień udałem się do firmy ubezpieczeniowej, to powiedzieli mi że nie wypłacą mi odszkodowania bez protokołu policyjnego, chyba że przyprowadzę tamten samochód który to zrobił. Musiałem dzwonić do tamtego kolesia i prosić aby przyjechał, oczywiście z problemami. Tak samo było jak kumpel wpadł w dziurę w drodze i pogiął felgę, bez protokołu policyjnego nic nie był w stanie załatwić. Ja nie wezwałem, tak sobie policji. Pomyślałem, że spróbuję coś załatwić, poza tym przed zdarzeniem zorientowałem się telefonicznie co i jak. Kto nie próbuje nic nie ma. A szybę wymieniałem 3 miesiące wcześniej, więc nie chciało mi się po raz kolejny z własnej kieszeni, szczególnie że sam sobie jej nie pobiłem. Napisałem pismo do dyrekcji dróg, mają je przekazać dla swojego ubezpieczyciela. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest znaczna roznica miedzy wypadkiem-kolizja a uderzeniem kamienia spod kola... jesli bylaby to kolizja nie z mojej winy nawet bym sie nie zastanawial tylko dzwonil.

 

zadam pytanie w ten sposob - goni cie jakis koles i przykladowo na swiatlach podchodzi do ciebie i mowi zebys mu dal swoje dane bo kamien spod twojego kola rozbil mu szybe - zgadzasz sie i podajesz? nie sadze.

 

a o dowodzie rejestracyjnym pisalem w tym sensie ze skoro dzwonisz po policje ze masz samochod uszkodzony to musisz sie liczyc z tym ze odbiora ci dowod - w koncu sam twierdzisz ze jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Miałem bardzo podobną sytuację tyle ,że u mnie szybę wybił kamyk który pozostał po remoncie drogi,nie było żadnego ograniczenia,znaku,nic,tylko rozsypany po całej drodze drobny grysik.Tak samo zabrany dowód .Pewnie mógłbym się szarpać z gddkia o te 400zł ale doszedłem do wniosku ,że szkoda czasu i nerwów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.