Skocz do zawartości

Ogrzewanie - sterowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie zbliża się zima, a ja mam problemy z ogrzewaniem.

Mam sterowanie temperaturą i regulacją wentylatorach w pokrętłach...

Jak ustawie wentylator na max to dmucha jak w maluchu, druga sprawa jak ustawie grzanie przycisk automat to wogóle nie leci na szybę przednią.

 

Ratujcie bo zamarznę zimą :wink:

BMW wieczna miłość...
Opublikowano

sprubuj wymienic mikro filtr(sorry jesli jakos nieprawidlowo nazwalem)

jestem z litwy dlatego niewiem termonologii :D

Opublikowano
  • Autor
Filterek przeciwpyłkowy został już wymieniony i nadal to samo... :cry:
BMW wieczna miłość...
Opublikowano

ale slychac roznice predkosci dmuchawy na poszczegolnych biegach,czy np dmucha tylko najnizszy bieg bez wzgledu na ustawienie?

 

jesli dmucha tylko na najnizszym biegu,to pewnie trzeba oczyscic styki przelacznika.niestety najlepszym rozwiazaniem jest rozciecie plastikowych zeberek oslaniajacych go od tylu,bo jest on zamkniety na zasadzie zgrzewanie takich plastikowych koleczkow,i pozniej moze byc problem ze scaleniem tego do kupy.a jak rozetniesz,wkladasz drobny papier scierny miedzy styki i lecisz do polysku :D .potem sklejasz i po sprawie.

 

co do ustawienia temperatury,to moze cos z elektrozaworami?

Opublikowano
  • Autor

Przy regulacji dmuchawy słychać ją, że po zmianie wchodzi na wyższe obroty, ale według mnie i tak chyba za wolno się kręci.

Czyli wyciągnąć ten regulator od obrotów dmuchawy i go przeczyścić...

 

Gdzie się znajdują te elektrozawory?

 

Pozdrawiam

BMW wieczna miłość...
Opublikowano
elektrozawory masz pod maska,przy grodzi,na wysokosci kierownicy
Opublikowano
  • Autor

Kurde not tak :duh: przecież wiedziałem gdzie one są :duh:

Ale skleroza :wink:

BMW wieczna miłość...
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Nadmuch nadal słabo działa.

Czy możliwe, że nie jest otwarta klapa główna od wlotu powietrza zaraz za wentylatorem?

BMW wieczna miłość...
Opublikowano
Wszystko jest mozliwe... Zawory masz na 100% sprawne?
Bandite Motor Wagen
Opublikowano
  • Autor

Zawory sprawne.

Powietrze leci ciepłe ale w całym zakresie regulacji wentylatora słychać, że wentylator pracuje szybciej ale powietrze leci tak jakby pracowała na min. :cry2:

BMW wieczna miłość...
Opublikowano
Na kazdym z biegów tak jest?
Bandite Motor Wagen
Opublikowano
  • Autor

Tak.

Mam płynną regulację bez biegów 1-2-3-4

BMW wieczna miłość...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

W książce "SAM NAPRAWIAM" pisze:

 

Typowe niesprawności układu ogrzewania i przewietrzania"

 

Dmuchawa nie pracuje przy jednym ustawieniu prędkości.

PRZYCZYNY

Uszkodzony rezystor wstępny.

 

Gdzie się on znajduje :roll:

 

Przy regulacji prędkości słychać, że zmniejszają lub zwiększają się obroty ale bardzo słabo.

Zaraz po zakupie auta jeszcze wiało :mad2:

BMW wieczna miłość...
Opublikowano
Musisz dostac sie pod obudowe w której znajduje sie m in sterowanie nawiewem. Odkrecasz wykladzinę obok z lewej strony panela przy stopach kierowcy, wyciagasz ją i musisz namacać taki prostokąt jakieś 5x2,5 cm. wypinasz i wyciagasz...
Bandite Motor Wagen
Opublikowano
Dziwne objawy jak na uszkodzoną opornicę, ale w tej ksiazce znajdziesz bardzo mało potrzebnych rzeczy....
Bandite Motor Wagen
Opublikowano
  • Autor

Właśnie wiem, książka ogólnikowa.

Chyba w końcu oddam auto do mechanika, bo w firmowym busie lepiej grzeje :duh: :mad2:

BMW wieczna miłość...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Co za mechanicy :duh:

Każdy rozkłada ręce, tak jakby technologia ich przewyższała :duh: :mad2:

POMOCY :!:

 

Dmucha jak w maluchu, szyby parują :cry2:

BMW wieczna miłość...
Opublikowano
Wyrzucić filtr kabinowy, odpowietrzyc układ, sprawdzićzawory ogrzewania i smigać z usmiechem na twarzy...
Bandite Motor Wagen
Opublikowano
  • Autor
Wyrzucić filtr kabinowy, odpowietrzyc układ, sprawdzićzawory ogrzewania i smigać z usmiechem na twarzy...

 

No jak to pomoże, a zastosuje się do zaleceń to masz dobry alkohol w prezencie.

Chyba, że jesteś z Tych nie pijących to czekolade :mrgreen: :mrgreen:

BMW wieczna miłość...
Opublikowano
Muszę Ci przyznać ze brzydze się... oczywiscie czekoladą :)
Bandite Motor Wagen

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.