Skocz do zawartości

Turbo z 330d do 320d

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przykłady:

330d z początku 2000 roku:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=11_2838&hg=11&fg=45

 

320d z początku 2000 roku:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2230&hg=11&fg=45

 

Dla mnie to oczywiste, że i w kompie trzeba będzie pogrzebać ;)

Opublikowano

Co chcesz tym uzyskać?

 

330 ma chyba większe turbo i powstanie duża turbo dziura, która odbierze sporo momentu w niskich obrotach.

Jeśli chcesz w ten sposób kombinować to pogrzeb w zaworze upustowym, który ogranicza twoje turbo.

Opublikowano
  • Autor

Hejka Jakub a gdzie ten zawór upustowy się znajduje czyżby to coś przy turbinie z wężykiem i regulowanym ramieniem ???

http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47/ECE/L/N/1999/10/mg-11/ill-11_2230/

jeśli tak to w jaki sposób tym pokręcić żeby nic nie zepsuć.

zastanawiam się nad większym turbo żeby polepszyć trochę osiągi i chciał bym zobaczyć co inni sądzą o takich przeróbkach czy to ma sens czy nie

Opublikowano

Podobno warto zapakowac turbinke z 320d 150PS bo wtedy mozna "agresywniejszy" program zrobic na doladowanie z tego co pamietam 1.4 bara - wtedy bedzie pi x oko ze 165 - 175 KM .

 

Tak czy siak - bez remapu komputera sama wymiana turba Ci nic nie da. A remap u profesjonalisty to 1000-1500 zl.

 

pozdr.

piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Opublikowano
  • Autor

Podobno warto zapakowac turbinke z 320d 150PS

 

też o tym myślałem ale jak mam już zmieniać turbo to pomyślałem żeby załadować coś konkretnego tylko czy nie będzie zbyt dużych problemów z montażem bo 3.0 ma całkiem większe turbo i może być problem żeby je wcisnąć na miejsce :?

Opublikowano

ze 150tki pasuje bez zadnych zmian - wyciagasz stara, wkladasz ta ze 150tki i juz :) .

 

Kwestia tego czy twoja pompa VP44 wydoli z dostarczeniem odp. dawki paliwa na nowym sofcie pisanym pod nowa turbinke :duh: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Opublikowano
Hejka Jakub a gdzie ten zawór upustowy się znajduje czyżby to coś przy turbinie z wężykiem i regulowanym ramieniem ???

http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47/ECE/L/N/1999/10/mg-11/ill-11_2230/

jeśli tak to w jaki sposób tym pokręcić żeby nic nie zepsuć.

zastanawiam się nad większym turbo żeby polepszyć trochę osiągi i chciał bym zobaczyć co inni sądzą o takich przeróbkach czy to ma sens czy nie

 

To jest ten zawór. Nie wiem tylko jaką turbinę ma 320d czy o zmiennej geometrii czy o stałej.

Ten zawór sterowany jest podciśnieniowo. Jeśli turbina zby dużo pompuje to zawór albo upuszcza ciśnienie (przy stałej geometrii) albo zmienia geometrię łopatek turbiny. Problem polega na tym, że można zwiększyć ciśnienie doładowania, ale bez ingerencji w komputer nie uzyskasz efektu. Komputer rozpoznając zwiększone ciśnienie będzie odcinał dopływ paliwa i nawet przechodził w tryb awaryjny.

 

Pisząc wcześniej o zaworze upustowym miałem na myśli, że twoje turbo jest wystarczająco wydajne do tuningu (bezpiecznego) i nie trzeba zwiększać turbiny dla poprawy osiągów

Opublikowano
Co chcesz tym uzyskać?

 

330 ma chyba większe turbo i powstanie duża turbo dziura, która odbierze sporo momentu w niskich obrotach.

Jeśli chcesz w ten sposób kombinować to pogrzeb w zaworze upustowym, który ogranicza twoje turbo.

 

330d oczywiscie, ze posiada większe i wydajniejsze turbo, a turbodziura wystąpi wtedy, gdy amator a nie profesjonalista dokona strojenia programu w ECU.

Osobiście miałem możliwość ujezdzania passata z silnikiem 1,9Tdi ASZ z wrzuconym turbo GT25 - to juz prawdziwa locha. Auto zestrojone na 230KM i 430Nm rwie od samego dołu , i zadnej turbo dziury się nie wyczuwa.

 

Jedyną rzeczą, którą należałoby dodatkowo wykonać do optymalnej pracy całego układu to bardziej wydajny wydech 2,5 cala + downpipe 3 cale. Wówczas turbinka będzie banglała idealnie

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Opublikowano
Co chcesz tym uzyskać?

 

330 ma chyba większe turbo i powstanie duża turbo dziura, która odbierze sporo momentu w niskich obrotach.

Jeśli chcesz w ten sposób kombinować to pogrzeb w zaworze upustowym, który ogranicza twoje turbo.

 

330d oczywiscie, ze posiada większe i wydajniejsze turbo, a turbodziura wystąpi wtedy, gdy amator a nie profesjonalista dokona strojenia programu w ECU.

Osobiście miałem możliwość ujezdzania passata z silnikiem 1,9Tdi ASZ z wrzuconym turbo GT25 - to juz prawdziwa locha. Auto zestrojone na 230KM i 430Nm rwie od samego dołu , i zadnej turbo dziury się nie wyczuwa.

 

Jedyną rzeczą, którą należałoby dodatkowo wykonać do optymalnej pracy całego układu to bardziej wydajny wydech 2,5 cala + downpipe 3 cale. Wówczas turbinka będzie banglała idealnie

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Opublikowano
Co chcesz tym uzyskać?

 

330 ma chyba większe turbo i powstanie duża turbo dziura, która odbierze sporo momentu w niskich obrotach.

Jeśli chcesz w ten sposób kombinować to pogrzeb w zaworze upustowym, który ogranicza twoje turbo.

 

330d oczywiscie, ze posiada większe i wydajniejsze turbo, a turbodziura wystąpi wtedy, gdy amator a nie profesjonalista dokona strojenia programu w ECU.

Osobiście miałem możliwość ujezdzania passata z silnikiem 1,9Tdi ASZ z wrzuconym turbo GT25 - to juz prawdziwa locha. Auto zestrojone na 230KM i 430Nm rwie od samego dołu , i zadnej turbo dziury się nie wyczuwa.

 

Jedyną rzeczą, którą należałoby dodatkowo wykonać do optymalnej pracy całego układu to bardziej wydajny wydech 2,5 cala + downpipe 3 cale. Wówczas turbinka będzie banglała idealnie

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Opublikowano
Co chcesz tym uzyskać?

 

330 ma chyba większe turbo i powstanie duża turbo dziura, która odbierze sporo momentu w niskich obrotach.

Jeśli chcesz w ten sposób kombinować to pogrzeb w zaworze upustowym, który ogranicza twoje turbo.

 

330d oczywiscie, ze posiada większe i wydajniejsze turbo, a turbodziura wystąpi wtedy, gdy amator a nie profesjonalista dokona strojenia programu w ECU.

Osobiście miałem możliwość ujezdzania passata z silnikiem 1,9Tdi ASZ z wrzuconym turbo GT25 - to juz prawdziwa locha. Auto zestrojone na 230KM i 430Nm rwie od samego dołu , i zadnej turbo dziury się nie wyczuwa.

 

Jedyną rzeczą, którą należałoby dodatkowo wykonać do optymalnej pracy całego układu to bardziej wydajny wydech 2,5 cala + downpipe 3 cale. Wówczas turbinka będzie banglała idealnie

 

A jak wyglada sam montaz? Wchodzi bez problemu, czy trzeba cos rzezbic z mocowaniem i innymi rzeczami?

I love smell of the gasoline in the morning. It smells like... victory.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.