Skocz do zawartości

Pomoc Potrzebna - Diagnostyka NIVO


vodka40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem BMW E34 525 Touring z 1996r.

 

Od czasu jak zakupiłem auto pojawia mi komunikat "NIVEAUREGELUNG", co prawdopodobnie oznacza problemy z NIVO (jeżdżę nie obciążony).

Po sprawdzeniu organoleptycznym stanu amortyzatorów okazało się, iż są wilgotne a pompa się "poci".

Studiując informacje na forum ustaliłem, iż może to być z powodu rozszczelnienia układo, bowiem, poprzedni właściciel zalał układ wspomagania czerwonym płynem (prawdopodobnie ATF 220 do wspomagania), kiedy jak byk napisane jest na nakrętce CHF 11S (zielony).

W najbliższym czasie zamieram wymienić płyn na zamiennik FEBI 6161.

 

Czy ktoś może poradzić jak można krok po kroku przetestować sprawność systemu NIVO oraz w jaki sposób układ można by z powrotem uszczelnić.

 

Pozdrawiam i Dziękuję za porady

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć kogoś, kto Ci to zdiagnozuje. Najprościej to serwis BMW. U siebie mam serwis Boscha, gdzie mają komputer BMW i mogą wszystko sprawdzić. Ten komunikat oznacza, że NIVO jest nieaktywne. U mnie w E39 było tak samo, gdyż rozszczelnił się układ z jednej strony (na porządnym sprzęcie, to można nawet sprawdzić różnicę ciśnień lewej i prawej strony). U mnie poleciała poduszka pod NIVO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Auto było na podnośniku i widziałem, że z okolic któregoś kabelków przy pompie NIVO wydobywa się (po kropelce) płyn, więc możliwe że faktycznie się rozszczelniło.

 

Czy może ktoś wie jak wymienić płyn wspomagania z ATF 220, którym jest obecni układ zalany na właściwy CHF 11S i nie zapowietrzyć układu??

 

Pozdrawiam i dziękuję

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
mam 525 95 rok kombi i tez mam komunikat z nivo ... ale od spodu raczej sucho no moze delikatne pocenie ale nie wierze ze musi byc sucho idealnie .. tak czy tak komunikat wyskakuje jak jade bez ładunku ...

" I want to fly into your sun

Need faith to make me numb

Live like a teenage christ

I'm a saint, got a date with suicide. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uklad jest szczelny to trzeba wyregulowac ciegno od silownika zaworu w tylnej czesci auta,podnies deczko auto i powinno byc OK

 

http://bmwfans.info/original/E34/tou/525ix-M50/ECE/L/M/1992/07/mg-33/ill-33_0352/

 

luzujesz obejme oznaczona -5, i odpalasz auto i przekrecasz ciegno-1,auto powinno sie uniesc(ale nie zaduzo bo bedzie zatwarde)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Auto było na podnośniku i widziałem, że z okolic któregoś kabelków przy pompie NIVO wydobywa się (po kropelce) płyn, więc możliwe że faktycznie się rozszczelniło.

 

Czy może ktoś wie jak wymienić płyn wspomagania z ATF 220, którym jest obecni układ zalany na właściwy CHF 11S i nie zapowietrzyć układu??

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

Jak wrócisz do chf11s to może paść pompa od wspomagania

tak słyszałem kiedyś od dobrego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info.

Póki co jeżdżę z komunikatem błędu, ale w niedalekiej przyszłości wymieniam sprężyny i amortyzatory na standardowe oraz zaślepiam nivomat, a póki co delewam do wspomagania i nie zamierzam zmienić na CHF żeby tak jak napisał kolega, nie zabić pompy w trybie natychmiastowym.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.