Skocz do zawartości

Czy warto kupić BMW 325i e36 ?


loskomandos

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w najblizszym czasie przymierzam sie do zakupu BMW 325 coupe. Jesli jest to możliwe to proszę użytkowników tego auta o wyrażenie opini na temat tego modelu, jakie ma wady, na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to auto tanie w utrzymaniu, niemniej jednak prosił bym o ogólne przedstawinie kosztów serwisu np ile wymiana rozrządu itd. Jeśli ma ktoś może ciekawą ofertę sprzedaży to proszę również pisać!!! pozdr!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam ten model tylko w automacie i jeździ świetnie, w sumie to pali mi mniej niż poprzednia E30 320i w automacie heh :P pali mi jakoś na trasie przy prędkości 160-180 pali 10,1 a w mieście przy normalnych prędkościach do 12, przy lekko dynamicznej jeździe, bez ostrej szarży, a co do łańcuszka to radziłbym posłuchać, bo ja kupiłem i u mnie jest do wymiany, to prawda co powiedział kolega wyżej że jego się nie wymienia, ale czasem zdarza się tak jak u mnie że jest luźny, a sprawdzić to łatwo, jak odpalisz silnik, otwierasz maskę i dodajesz ręcznie gazu powoli do 1500 obrotów i puszczasz to u mnie słychać dźwięk przypominający łańcuch który przyszorował od środka po obudowie... a najważniejsze to sprawdzaj czy w oleju nic nie ma i w wodzie, bo jak kupisz z uszczelką pod głowicą do wymiany to już duże koszty...

Powodzenia w kupnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja tez mam automata i fura jest naprawde ekstra,

(moze oprocz tego ze musialem wymienic chlodnice bo juz dwa lata ciekla :D koszt 675zl + 50zl plyn, tuleje w wahaczach 60zl, swozen zwrotnicy 50zl i od razu postanowilem wymienic tuleje stabilizatora [oczywiscie w zadnym sklepie nie bylo takich tulei najwieksze byly 17 za 20zl.

co robic pozostal serwis

i co sie okazalo ze tuleje 25 kosztuja 15zl za sztuke

taniej niz w zwyklym sklepie

a ja tu myslalem ze skasuja mnie jak za zboze :mrgreen:

Takze ceny czesci nie sa wysokie

Spalanie na trasie przy jezdzie na emeryta do 120km/h 7,6litra

na trasie przy 160km/h non stop przez 80km wyszlo 8,9 litra

a na miescie przy spokojnej jezdzie wychodzi 12litrow ale juz nie pamietam kiedy tyle mi wyszlo :twisted2:

 

Zapomnialbym, wymienialem tez filtry

powietrza 17zl

paliwa 18zl

przeciwpylkowy 27zl

 

moja buma jest z 92 roku ma 180.000 na liczniku nie wiem czy to prawda ale oleju nie pali wogole, lancuszek nie klekocze, nic nie klepie takze moze tyle ma :dance:

Co by nie pisac auto z 2,5 jest naprawde godne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz się kiedyś wypowiadałem na ten temat w tym poscie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51475&start=0

mam nadzieje ze informacje w nim zawarte przybliza ci troszke BMW 325I

a tak zeby się nie rozpisywac to powiem tylko tyle :

auto świetne

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki za te rady, szczerze powiedziawszy to sie troche przerazilem - chodzi rzecz jasna o poszukiwanie auta w przyzwoitym stanie. Chyba najbardziej rozsadnym bedzie wziac troche euuro w dlon i wyruszyc do Reichu hehe!!! jescze raz dzieki za odpowiedz i pozdrawiam!!! aaa, no i jak cos upoluje to na pewno pochwale sie ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o spalanie to mi na miescie niechcialo zejsc ponizej 14 litrow. Teraz jezdze compactem 323ti z silnikiem M52 i spala kolo 13L w miescie. Jezeli chodzi o zakup ladnej 325 coupe u wroga to trzeba sie przygotowac na wydatek ok. 4000E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to ja dodam cos od siebie:) tym razem nie o spalanie mi chodzi a o OC, dzis bylem sobie zalatwiac, nie mam znizek a wiek to 25 lat. Generali za takie auto w gdansku zyczy sobie 3800 rocznie. Poznan nie jest mniejszy od gdanska wiec na pewno taniej nie bedzie. Jesli chcesz kupic auto na ojca czy kogos innego zeby bylo taniej to spoko ale jak na siebie to lepiej najpierw skocz do jakiegos agenta niech ci przykladowo wyliczy oc. Ja jak uslyszalem taka kwote to zaczalem klnac przy kobiecie i pewnie jeszcze przez kilka dni jakis struty bede chodzic. Tak poza tym to 2,5 dla mnie jedyny sluszny silnik :D hehe, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja placilem w PTU 720zl bez znizek - tylko ze zarejestrowany byl na ojca - musi byc wiek powyzej 25 lat. Poszukaj dobrze a napewno znajdziesz OC w nieprzeraczjaace 1000zl za rok. Pozatym czy jest taka wielka roznica miedzy 2.0 a 2.5 w cenie OC?? Ja wole doplacic 100-200zl i jezdzic wiekszym silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w najblizszym czasie przymierzam sie do zakupu BMW 325 coupe. Jesli jest to możliwe to proszę użytkowników tego auta o wyrażenie opini na temat tego modelu, jakie ma wady, na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to auto tanie w utrzymaniu, niemniej jednak prosił bym o ogólne przedstawinie kosztów serwisu np ile wymiana rozrządu itd. Jeśli ma ktoś może ciekawą ofertę sprzedaży to proszę również pisać!!! pozdr!!!!

 

Kolego, jestem po dwóch wycieczkach do Niemiec po takie auto i E36 z tym silnikiem tam po prostu nie ma! Jak na lekarstwo. A jak się jakaś znajdzie, to nadaje się tylko na szrot. Dramat. Rozpaczony kupiłem 320i M52 i jestem pod coraz większym wrażeniem tego silnika.

 

Życzę powodzenia i nie zniechęcaj się szybko, ale niestety szanse na znalezienie czegokolwiek sensownego masz marne. Mam nadzieję, że masz przy najmniej duuuuzo czasu :wink:

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to ja dodam cos od siebie:) tym razem nie o spalanie mi chodzi a o OC, dzis bylem sobie zalatwiac, nie mam znizek a wiek to 25 lat. Generali za takie auto w gdansku zyczy sobie 3800 rocznie. Poznan nie jest mniejszy od gdanska wiec na pewno taniej nie bedzie. Jesli chcesz kupic auto na ojca czy kogos innego zeby bylo taniej to spoko ale jak na siebie to lepiej najpierw skocz do jakiegos agenta niech ci przykladowo wyliczy oc. Ja jak uslyszalem taka kwote to zaczalem klnac przy kobiecie i pewnie jeszcze przez kilka dni jakis struty bede chodzic. Tak poza tym to 2,5 dla mnie jedyny sluszny silnik :D hehe, pozdro

 

Dziwne to ubezpieczenie, nie jest to jakiś pakiet AC+OC? Przecież to wręcz niemożliwe żeby OC było tak drogie. Ja płace coś koło 500zł przy 50% to pełne będzie kosztować koło 1000zł. Wcześniej miałem Allianz i za ten sam silnik wyszło by mi koło 950zł więc różnica pomiędzy TU jest spora ale nie 3000zł :!: I jeszcze jedno, większość TU ma jednakowe stawki dla silników powyżej 2000cm3, tak to przynajmniej wychodziło jak mi obliczali z 4 różnych TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a w jakiej miejscowosci mieszkasz?? bo np. poprzedni wlasciciel mojego auta placil rocznie przy max znizkach nawet nie 500zl, ale mieszkal w gizycku wiec sporo mniejsza miejscowosc od trojmiasta, dwa ze nie mial zwyzki za wiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no to ci powiem ze patrzylem nawet w ten cennik i np w warszawie podstawowa skladka wychodzila juz cos kolo 8000, ale k... wierzyc mi sie nie chce, moze mi ktos cos wkreca?? hehe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.