Skocz do zawartości

sonda lambda- gdzie, jaką i za ile kupić?


robertoopole

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie sondy lambda, mianowicie jaką najlepiej kupić? ponad dwa lata temu wymieniałem ale znów pada. byłem wtedy u takiego szpeca który bez najmniejszego problemu znalazł przyczynę która dla innych (ku mojemu zdziwieniu) była zagadką. gość skasował mnie trochę bo za badanie wziął 200+200 montaż a za sondę chciał 430PLN!!! :duh: wtedy jeszcze nie za bardzo się znałem co, jak, gdzie i za ile i byłem szczęśliwy że naprawił samochód. jako że byłem juz wtedy użytkownikiem allegro zakupiłem sonde za 85 PLN z przesyłką i to właśnie taką mi zamontował. nie wiem czy ponownie kupować taką samą czy za 300 PLN, bo są i takie na allegro, te tańsze jak i droższe są rzekomo firmy BOSCH więc proszę o pomoc i poradę gdzie mam dokonać zakupu aby częśc posłużyła trochę dłużej. mam jeszcze jedno pytanie- czy sondę można wymienić bez komputera? przecież to tylko jedna wtyczka i klucz chyba 17 którym wykręcam sondę, prawda? po co płacić kolejne 400 PLN... e36 1.6 m 40 sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak sam jestem po wymianie sondy lambda po rozmowie z servisantem ktory zajmuje sie od 15 lat bmw powiedzial mi tak zeby nie zakladac uzywanej bo to jest porazka bo sonda wypala sie o odradzil mi sonde z bosha bo maja duzo reklamacji i polecil mi NTK-NGK i tez taka kupilem i wszystko chodzi jak nalezy poniewaz jezdze na gazie kupile ta

http://allegro.pl/item223297067_sonda_lambda_ntk_ngk_4_przewodowa_extra_gas_nowa.html

jak nie masz gazu kup ta

http://allegro.pl/item227504803_uniwersalna_nowa_sonda_lambda_ntk_ngk_4_przewodowa.html

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno nechanik naciagna cie na ogromna kase podlaczenie w autoryzowanym serwisie bmw kosztuje 170zl a on wziol 200 wymiana to jest 10 min roboty klucz 22 sonda zakonczona wtyczka bez kombinacji dostep do sondy bardzo dobry!!! i za sonde tyle kasy naciagnol sie i to niezle nawet jak to bylo 2 lata temu

 

zrob sobie to sam zaoszczedzisz kase sprawa bardzo prosta i tam nie da sie cos zpierdzielic lub zle zrobic i pozostanie ci tylko podjechanie do jakiegos prostego servisy z kompe gdzie za podlaczenie i skasowanie bledow nie zaplacisz wiecej jak 30 -70zl Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw316: Po czym poznajesz że to sonda jest uszkodzona? żeby ruszyć samochodem muszę wcisnąć trochę więcej gazu niż zwykle i dopiero po kilku sekundach samochód rozpędza się (silnik 1.6i) po drugie raz obroty skacza a innym razae znów pracuje jakby nie na wszystkich garach, kiedy zapalę samochód to jest ok, dopiero po około 10 sekundach zaczyna się problem więc myślę ze to sonda. Do ircowiec: więc jednak bez komputera się nie obejdzie... w moim przypadku wtyczka była uszkodzona i mechanik zlutował przewody i nałożył na nie koszulki termokurczliwe, teraz będzie problem zrobić to tak jak być powinno... wielkie dzięki za poradę...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.