Skocz do zawartości

filtr gazu i paliwa


czarny19

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy samemu mozna wymienić filtr gazu i jak to zrobić ??

i chce wymienić filtr paliwa i czy trzeba zacisnąc przewody do filtra czy nie ?? czy wyleci mi jakies paliwo?? i jeżeli trzeba to czym zacisnąć??

aha i mam sekwencje czy w niej są dwa czy jeden filtr??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coz co do wiltru gazu moge ci pomoc a mainowicie:

najpierw zakrec zawor w butli ten ktory odpowaiada za odciecie gazu do silnika, nastepnie zapal samochod na gazie niech wypali wszystko z przewodow i sam zgasnie, nastepnie odkrecasz dekeilek gdzie znajduje sie filterek zamieniasz je skrecasz to do kupy, odkrecasz zawor i po klopocie :) Dodam tylko ze taka operacje przeprowadzilem przy instalacji II generacji i sie powiodlo:)

Co do paliwa mysle ze jest podobnie zaciszkasz przewody doprowadzajace i odprowadzajace paliwo (zabezpieczenie zeby paliwo nie cieklo) ,popuszczasz opaski zaciskowe na starym filtrze sciagaz weze i zamieniasz filtr. Pamietaj tylko o prawidlowym zalozeniu nowego filtra (gdzies na nim musisz miec strzalke w ktora strone ma byc zwrocony w strone silnika) Nastepnie skrecasz wszystko do kupy i gotowe :)

A co do ilsoci filtrow w sekwencji to nie mam pojecia , ale wystarczy podjkechac do pierwszego lepszego gazownika i zapytac napewno ci powie, a moze i nawet pokaze gdzie ich szukac :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie zszedlem do auta ładnie podniosłem przyszykowałem klucze a tu niespodzianka śruba która trzyma obudowe filtra paliwa taka na sześciokąt totalnie objechana chyba ktoś przedemną próbował to zmienić i teraz czym to dokręcić macie jakieś sprawdzone sposoby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.