Skocz do zawartości

Kolumna kierownicza 81-85 VS 86-88


RekinE28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam juz troszke temu kupilem do mojego autka kierownice taka jak na foto ale niestety mam problem z wieloklinem na kierownicy. Wiem ze w 86 roku byla unifikacja i pewne zmiany. Chodzi mi glownie o to ze moje auto jest rocznik 84 na innym wieloklinie niz auta z 86. Moje pytanie dotyczy tego czy kolumna kierownicza od 86 rozni sie czyms od 84 (poza wspomnianym wieloklinem) tzn czy zmieniajac sama kolumne nie bede musial zmieniac nic wiecej. zalezy mi by zmienic kierownice mam problem ze znalezieniem jakiejs ciekawej pod stary wieloklin. Prosze o pomoc

 

zdjecie takiej samej kierownicy:

 

http://img508.imageshack.us/img508/3672/221394872gd0.th.jpg

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie no wszystko OKI znam te roznice dlatego pytam o kolumne :) chodzi mi wlasnie o to zeby wszczepic do mojej e28 rocznik 1984 kolumne od e28 po 1986 :) tylko wlasnie problem mam w ustaleniu czy podejdzie wszystko poza wieloklinem :) jesli nie ma innych rozni niz wieloklin to wstawilbym wlasnie nowsza kolumne i sprawa byla by zalatwiona ale nie chce na darmo wypruwac wszystkiego gdy okarze sie ze jest wiele innych roznic :(

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuję popatrzeć na ETK.

Ja miałem identyczny problem w e23.

Miałem e23 z orginalnym kluczykami (3 sztuki) idealnymi zamkami (moje ktoś wiertarą wtedy rozdziabał)

Nie chciało mi się wyciagac samego zamka z kolumny, więc postanowiłem przełozyć całą kolumnę, okazało się że kolumna 84 jest o 5 cm krótsza od kolumny 86, ponieważ kolumna 86 była projektowana już pod poduszkę powietrzną, a kiera 84 miała sprytny system "uciekania" przed głową kierowcy.

Pewnie w e28 tez wtedy dokonano zmian także może być problem, ale sprawdź jak pisałem w ETK.

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.