Skocz do zawartości

odpadająca tapicerka z drzwi


SickBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z tapicerką drzwi przednich, wymieniałem plastikowe kołki już kilka razy ale ciągle tapicerka mi odpada jak się trochę mocniej "trzaśnie" drzwiami. Tapicerka nie odpada od razu tylko zaczyna się luzowac w okolicy kołka ryglującego drzwi, a potem puszcza cały dół. Wczoraj moja dziewczyna zamykała drzwi jak wsiadała i cały boczek został jej w ręce.

 

Macie na to jakiś patent bo wymienianie tych plastikowych kołków nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz przykrenconego boczka na dwie takie srubki pod ronczka do zamykania tam powinny byc przykrecone

wtedy na tym na 100% sie trzyma

 

potwierdzam

2 srubki pod zaslepkami i temat zamkniety

na samych plastikach boczek sie nie utrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki mam przykręcone, to w pierwszej kolejności sprawdzałem, a wczoraj jak dziewczynie tapicerka z drzwi (od strony pasażera) została w rękach to nawet ze śrubkami odeszła, tapicera z drzwi kierowcy odchodzi ale śrubki trzymają.

 

Problem według mnie tkwi w tych plastikowych kołkach, bo najpierw tapicerka odchodzi po bokach i trzyma się na samych śrubkach aż w końcu i śrubki puszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam jedna srubka jest przykrecana do metalowego uchwytu przymocowanego na stale do drzwi, a druga chyba jest wkrecana w metalowa "zatyczke" i przechodzi przez jakis plastik

 

moze gwinty puscily ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyczyna tego moze byc to ze listwa na boczko ci sie odkleja tam gdzie mocujesz kolki na boczku musial bys to sprawdzic jak tak to kup klej np sylikon lub podobny i sklej to powinno wtedy juz trzymac i moja taka rada jak kupujesz te kolki to tylko w serwisie bmw cenna 60 gr szt. a z wlasnego doswiadczenia wiem ze jest ogromna roznica jak kupisz orginalne.Jak nie bedziesz umial to sluze pomoca! Zycze milego dnia
Nic wiecej nie trzeba mówic BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyczyna tego moze byc to ze listwa na boczko ci sie odkleja tam gdzie mocujesz kolki na boczku musial bys to sprawdzic jak tak to kup klej np sylikon lub podobny i sklej to powinno wtedy juz trzymac i moja taka rada jak kupujesz te kolki to tylko w serwisie bmw cenna 60 gr szt. a z wlasnego doswiadczenia wiem ze jest ogromna roznica jak kupisz orginalne.Jak nie bedziesz umial to sluze pomoca! Zycze milego dnia

 

Dzięki za pomoc, jestem prawie pewny że to wina tych kołków, przy najbliżeszej okazji podjade do serwisu BMW i zapytam czy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niby oryginalne kołki BMW(w torebeczce z logo BMW) i okazało się że tam na samej górze (przy rygielku) ten kołek nie wchodzi cały tlyko lekko wystaje,bo jest po prostu za dlugi!!!Trochę go spiłowałem i weszły już dobrze,ale dla pewności nakładłem trochę Poxipolu w styku pomiędzy karoserią a tym boczkiem i narazie (około 1,5 miesiąca) mam spokój :mrgreen: Także walczyłem z boczkami...Jest też taka możliwość,że masz takie prowadnice przy boczku,na samej górze (tam są takie metalowe zatrzaski) i jak się wyrobią otwory w boczkach to po prostu trzeba dokupić w serwisie zestaw naprawczy do boczków.Powiedz tak w serwisie, a na pweno będą wiedzieli o co chodzi...Koszt jednego zestawu(zatrzask+prowadniczka) to około 4 zł...a potrzeba 5 kompletów na jedno poszycie...
Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz wymienic same spinki w boczkach poszukaj na alegro jak masz daleko do serwisu i niechcesz jezdzic ja szukalem spinek do listwy bocznej i zanlazlem tez niby orginalne z logo bmw na foli ale zadnych problemow nie bylo trzymaja do dzisiaj

tylko cena do listwy zew na alegro to2,50 plus przesylka musisz skalkulowac co sie bedzie oplacalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.