Skocz do zawartości

Zakup 318tds sedan/kombi - jakie ceny teraz (VII-VIII 2007)?


fv

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuję się do zakupu 318tds sedan/kombi z klimatyzacją z rocznika 1996. Na jaką kwotę powinienem się przygotować w przypadku każdej z tych wersji?

Na chwilę obecną myślę o 11-13 tys PLN, ale na allegro widzę raczej 15-16.

 

Pytanie poboczne:

Czy można wykryć, że głowica jest pęknięta po przegrzaniu? Czy można jakoś przed zakupem ocenić stan pomp (wtryskowych i chłodzenia)? Chodzi mi o to czy uda się to mechanikowi (nie laikowi jak mnie)?

 

Nie chciałbym wydać 50tys zł na naprawy jak jeden z forumowiczów ;-) Jednocześnie będzie to moje pierwsze auto, w następnej kolejności planuję rzędową szóstkę benzynową E39 lub M3. Na razie wystarczy mi miejskie, wygodne, tanie i bezpieczne wozidełko. Skok ze Skody Favorit i tak będzie gigantyczny :-)

 

PS: szukałem na tym forum i świadomie odrzuciłem 325tds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja niedługo przymierzam się do sprzedaży swojej 318 tds, sedan kolor arktissilber metallic rok 1995.

 

samochód ma klimę 2 strefową, podgrzewane fotele, el. szyby przód

i co najważniejsze chip...

został przywieziony z Niemiec w zeszłym roku w lutym, zrobiłem zawieszenie, hamulce, amorki, mam nowe oponki kupione w kwietniu tego roku...

aż mi szkoda go pchać bo spisuje się znakomicie

rodzina mi sie powiększy we wrześniu i szukam kombiaka w e39

 

jakbyś miał jakieś pytania to wal na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja swoja 318tds kombi kupilem w styczniu ( ceny byly troche wyzsze niz teraz) , jednak uwazam ze i tak najwaznieszy jest stan techniczny . Moja kosztowala 17 tys. ( zaraz sie podniosa glosy ze przeplacilem ;), jednak te ktore ogladalem za 14-16 tys , to byly totalne szroty. Tak wiec wolalem troszke przeplacic ale miec samochod w stanie b.dobrym. Mysle ze za 11-13 tys. beda to padaczki calkowite....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dwa miesiące temu kupiłem 318tds kombi 96r. za 15500.Jestem zadowolony z zakupu,furka śmiga pięknie.

Cena w przypadku samochodów używanych to pojęcie względne.Wiadomo,że są jakieś widełki cenowe dla określonego rocznika,ale w samochodzie używanym najważniejszy jest stan techniczny.Bo co z tego,ze kupimy auto po okazyjnej cenie,jak na dzień dobry trzeba dołożyć do niego parę tysięcy.Czasem warto kupić drożej ,a w dobrym stanie technicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak napisali przedmówcy- "okazja" to niemal zawsze włożone za chwile niemałe pieniądze w naprawę/wymianę części, które po zsumowaniu przekroczą cenę za egzemplarz droższy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.