Skocz do zawartości

Jak przejsc z kablem (+) do wzmacniacza prze sciane silnikie


Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy zrobilem sobie audio w E36 w raz z zabudowa bagaznika pozostal mi przypalowy zolty kabel na slupku pod drzwiami. Idzie do bagaznika z aku (+). Kiedy bawilem sie w to napotkalem jakies izolacje przy probie dojscia do blachy (zeby zrobic nawiert), od razu zucilem recznik i zapomnialem o tym jednak ostatnio jechalem na miejscu pasazera i rzucil mi sie w oczy. Czy ktos bawil sie juz w wiercenie sciany za silnikiem, a moze jest jakis inny pomysl??? Kabel faktycznie swieci bo E36 jest ciemne i zolty kolor sie odbija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze Cię zrozumiałęm to chcesz przeprowadzić prad z silnika do auta. jeżeli tak to zobacz element numer 1 w tym linku: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=47434&btnr=41_0936&hg=41&fg=10 od strony akumulatora są 2 takie kółka wycięte są to orginalene miejsca zaślepione gumą przez które można bez problemów przeprowadzic jakiekolwiek kable z komory silnika do wnętrza pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie przez ten otwor poprowadzilem minus i inne kable a druga strona auta chcialem poscic (+), bo po stronie kiery sa AUDIO na glosniki bo polozylem nowe do kazdego glosnika, na o wzmacniacz z (-). Ale widzialem ze na zdjeciu jest tam dziura z ktora sie meczylem bo nie ma wyjscia w drugiej scianie (caly schowek wywalilem z nawiewami itp). Ale powiem Ci ze jestem bogatszy o wiedze ktora zawarta jest na stronie do ktorej podales link. Dzieki!!! A wszystkich ktorzy mieli do czynienia z przeciaganiem kabla(HAHA) z aku do kabiny prosze o wskazowki, ewentualnie czy moga isc + z -??? Jeszcze raz DZIEKI, strona jest naprawde zaje...fajna,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informacja dla wszystkich ktorzy spotkali sie z tym problemem opisanym w temacie!

 

E36 318i sedan 92"

Kabel ktory idzie z bagaznika(+ od wzmacniacza) do komory silnika(do akumulatora) mozna przeciagnac w nastepujacy sposob:

1. Bagaznik-po zdjeciu oparcia kanapy tylnej na wysokosci napinacza pasow znajduje sie gumowa zaslepka z 4 otworami. Wyciac otwor i wpasowac kabel.

2. Plastiki to juz kazdy chyba sie nimi bawil i wie jak schodza(ale dla pewnosci kupilbym pare spinek plastikowych)

3. Wyjscie z kabiny-zdjac oslone pod schowkiem, dwie sruby ja trzymaja zaraz pod schowkiem w naroznikach. Po sciagnieciu pojawi sie setka kabli(ja odpielem chyba kompa bo bylo ograniczone dojscie) pod nimi w prawym gornym rogu powinna byc podobna zaslepka gumowa jak z tylu. I ta sama wycinanka. Z komory silnika nalezy wyciagnac aku z znajdujaca sie za nim gumowa mate. Przeciagamy kabel.

Skladamy i zalaczamy wszystko, mozna sie cieszyc basem w bagazniku!!!

Czas okolo godz poltorej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.