Skocz do zawartości

jaka przyczyna???


peterson

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podniosłem tył auta i rozpędziłem bez kół i z kołami dalej przy prędkości 80km zaczyna się huczenie i wibracje które czuć w środku chciałem sprawdzić bo myślałem że to łożyska ale łożysk nie słychać no i opony są raczej wporzo, zastanawia mnie jaka jest tego przyczyna podobno może być to łożysko na moście jeszcze jeden gościu mówi że mogą być to jakieś krzyżaki , może miał ktoś w e46 podobny problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć czy to na bank łożyska to podjedz na jakiś warsztat i on rozpędzi koło do dużej prędkości taką maszyną i będziesz słyszał. Bo jak sam zakręcisz kołem to możesz nie usłyszeć. Jak u mnie się kończyły łożycha to zaczeło huczeć przy 80. Potem już przy 40 nie dało się wytrzymać :D

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis tez jak odebralem samochod od blachaza to mialem takie chuczenie, mysallem ze to lozyska albo kola, no ale po ujechaniu kilku kilometrow to kolo mi odlecialo bo bylo nie przykrecone tylko przylapane i juz wiem jaka byla przyczyna tego chuczenia hehe :duh:. Dobrze ze to jechalem jakims gownianym hyundaiem a nie moja bemka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgłos który dochodzi z tyłu auta to coś takiego łuuu łuuuu łuuu musze jeszcze spr. czy jak puszcze auto na luz to tez słychać czy nie ale zdaje mi się że na luzie nie słychać więc to raczej coś z mostem pewnie się szykuje remoncik mostu dodam jeszcze raz że najgłośniej jest przy 80km/h słychać wtedy wspomniane łuu łuu i powstają dziwne wibracje które czuć w aucie , stawiam na most ale co z tym mostem ?? czy da się to naprawić za rozsądną kasę czy lepiej szukać używanego dyfra????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są wibracje to nie łożysko.chyba ,ze juz by go nie bylo,ale to mało prawdopodobne.A wał napędowy regenerują,ale tego juz nie wiem czy warto to robic,czy kupic uzywany,ale sprawdzony.A zepsuty krzyzak przy malej predkosci wydaje odglosy jakby cos delikatnie strzelało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
testowałem dzisiaj autko wrzucając na luz i dalej słychać wspomniane odgłosy dochodzące z tyłu auta, to napewno nie opony i łożyska, jak auto podniosłem i rozpędziłem znajomy obsłuchiwał i wyszlo że odgłosy dochodzą z mostu a przy 80km/h zaczynały się wibracje i jak dotknął ręką mostu było je czuć. napiszcie co o tym sądzicie bo nie wiem zbytnio co z tym robić czy narazie jeździć ?? czy zajrzeć chociaż czy jest olej w moście ??? a jeśli jest olej to jaka może być przyczyna huczenia mostu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem od jakis 2 tygodni tylko zaczelo mi to robic po wycieku oleju z tylu

 

piszcie kolejne przyczyny

 

w poniedzialek tez jade na warsztat

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.