Skocz do zawartości

czy to aku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam wszystkich,mam problem ze sie tak wyraze elektryczny,otóz od pewnego czasu aku mi pada co 2 dni po naładowaniu zostawiłem go w domu i przez cały czas miał napięcie 12.60V ale jak tylko go wkładam do auta i podpinam klemy to natychmiast spada do 12.30V a tak po dwóch dniach nie moge odpalic.Przejrzałem juz wsteczne posty na ten temat i zgodnie z radą innych odłączyłem jeża i wentylator klimy ale to nic nie zmienia,jak myślicie czy aku moze byc juz tak słaby ze nie wydala(wygląda ze juz troche lezy w tym aucie),a jak nie to co to może byc?
tylko potwierdzam cos co ktos kiedys powiedzial a mianowicie:to auto naprawde zaraża!!!!!!!
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście że winę może ponosić aku.

 

U mnie podobnie jak u ciebie akumulator był od nowości więc miał prawo być słaby. Po 2-3 dniach stania nie zapalał. Zdecydowałem się na zakup nowego.

 

Jak się okazało ta decyzja kosztowała mnie dużo nerwów ;)

Po naładowaniu nowiutki akumulator dawał radę jakieś 12 godzin!

Zaczęło się dłuuugie poszukiwanie przyczyn (bo z wiadomych przyczyn wykluczyłem akumulator jako winowajcę)...

Jak się później okazało przyczyną był wadliwy NOWY akumulator (Bosch Silver). Reklamacja i po założeniu nowego problem zniknął.

Edytowane przez DRAY

Opublikowano

W warsztatach mają takie specjalnie urządzonka mierniki podpina do aku i juz wiadomo czy jeszcze żyje. Jeśli aku jest dobry masz gdzieś złodzieja prądu ewentualnie zmierz jeszcze alternator czy daje odpowiednie napięcie.

 

Akumulatory Bosch nie są najlepszej jakości niestety.

Opublikowano
  • Autor
Pinczer sprawdziłem ładowanie i jest ok,no cóż wygląda na to ze trzeba bedzie kupic nowy aku i modlic sie zeby to było właśnie to
tylko potwierdzam cos co ktos kiedys powiedzial a mianowicie:to auto naprawde zaraża!!!!!!!
Opublikowano
Pomodlić można się zawsze nie zaszkodzi :wink: ale raczej będzie to akumulator więc na spokojnie.
Opublikowano
odepnij wtyczkę z jeża i przekonasz się czy przypadkiem to nie jest wina jeża Ja miałem uszkodzonego jeża i auto rozładowywało 100Ah akumulator w trzy dni.
Opublikowano
Dolej wody destylowanej.Mnie pomogło.Już się nie martwię czy zapali.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.