Skocz do zawartości

Bierze benzyne do oleju!! POMOCY !!


Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki problemik, że moje autko zaczeło więcej palić i co się okazało przybywa mi systematycznie oleju w silniku. Olej ma wygląd standardowy-brązowy. Jakby to była woda olej zrobiłby się biały.

 

Co może być przyczyną pobierania benzyny przez silnik??

 

BMW 525i 1993r automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro łyka benzynę to lpg łyknie tez z tą różnicą że oleju Ci nie przybędzie...

 

a płynu z chłodnicy nie ubywa?

czy tylko olej śmierdzi benzyną...?

 

pierścienie... raczej

 

Zmierz ciśnienie na każdym cylindrze i będzie wiadomo - jedź do mechanika nie jest drogie.

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciśnienie możesz sprawdzić napewno nie zaszkodzi,ale skup się raczej na czujniku temperatury silnika tym który daje informacje sterownikowi.Jeśli jest uszkodzony to sterownik daje dłuższy impuls wtrysku a co za tym idzie większa dawka paliwa dostaje się do cylindrów.Zakładam że swiece i cewki masz sprawne bo przy wypadaniu zapłonów paliwo z cylindra który nie ma iskry będzie spływało do miski olejowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy awaria tego czujnika temperatury wyjdzie na diagnostyce komputerowej? Poza tym zauważyłem taki objaw, ze auto po dodaniu gazu nieraz jakby się zalewało, nie ma siły ruszyć i dopiero jak wskoczy na wyższe obroty to zaczyna iść. Nie mogę dodać od razu gazu do oporu bo sie zalewa muszę dodawać powoli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to czujnik - a wszystko na to wskazuje to szczęściarz z Ciebie - bo tanio.

 

Z reguły przypadłość ta trochę mniejsza jak silnik gorący.

 

W audi miałem tak że wskazywał -40C i dawał odpowiednią dawkę paliwa co dawało właśnie problemy z zapalaniem - zalewanie i problemy jak był zimny, znalazłem wartość rezystancji odpowiadającą danej temp np 60C i włożyłem rezystor 100 Omów i chodził idealnie - oczywiście po tej diagnozie kupiłem nowy czujnik.

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze szybko szukac .... Olej razem z benzyna traci swoje wlasciwosci smarujace i mozna zatrzec silnik ... Pierscienie najprawdopodobniej ... Nie jest to wielki koszt wiec zmieniaj zanim bedzie wiekszy problem ... Czujnik temperatury nie ma tu nic do rzeczy ... Ostatnio u ciotki w citroenie sprawdzalem poziom oleju i tez smierdzial benzyna ale tam oleju nie przybywalo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.