Skocz do zawartości

Stłuczka


Gość Sidoreks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj miałem stłuczkę :mad2: nie z mojej winy, sasiadka zarysowala mi drzwi przy cofaniu. Spisalismy oswiadczenie o jej winie itp. a jutro wybieram sie do jej ubezpieczyciela. Macie dla mnie jakies rady bo jest to dla mnie nowa sytuacja i niewiem jak wszystko zrobic zeby jak najszybciej dostac kase i zrobic samochod.

Dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy, czy chcesz dostać gotówkę do ręki, czy może bezgotówkowo wszystko załatwić, idź do ubezpieczalni, załatw tam wszystko i wstaw auko do lakiernika, niech Ci zrobi i niech ubezpieczlania zapłaci lakiernikowi za robotę-ja tak zrobiłem :wink: Ale oczywiście możesz też wziąć kase i sam zapłacić lakiernikowi
I'm in love, but don't tell my real Love :D Alpina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby jak najszybciej otrzymać kasę do ręki (bo chyba tak chcesz zrobić bo zawsze możesz naprawić bezgotówkowo).

 

1-Niech sprawca szkody jak najszybciej się zgłosi do ubezpieczalni aby potwierdzić szkodę a nie czekać na pismo że ma się wstawić.

 

2-Jak da radę jedz samochodem zgłosić szkodę pod ubezpieczalnie niech rzeczoznawca zrobi opis szkody na miejscu (musisz mieć wszystkie kwity dowód rej. osobisty, prawko, oświadczenie sprawcy, )

 

3-i z mojego doświadczenia to lepiej kasę odbierz w kasie ubezpieczalni a nie na konto (dowiaduj się czy już jest przyznana wypłata nie czekaj na pismo!!!)

 

będzie dobrze :cool2:

 

Ps. jak tylko zarysowała to dogadaj się niech tobie zapłaci za lakierowanie będzie najszybciej bo z ubezpieczalni to z 30 dni poczekasz na kasę :(

Jedyna słuszna marka samochodów to BMW :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co udajesz sie do ubezpieczyciela sprawcy - szkode zglaszasz w swojego ubezpieczyciela i absolutnie nic Cie nie powinno interesowac. To bedzie zadanie Twojego ubezpieczyciela aby sciagnac pieniadze od ubezpieczyciela sprawcy. Z mojego doswiadczenia jest tak: jesli odbierasz odszkodowanie (pomniejszone o VAT) i lakierujesz u znajomego to z reguly udaje sie troche nawet "zarobic". Ja zas preferuje likwidacje bezkotowkowa. Po zgloszeniu szkody oddajesz samochod do najlepszego warsztatu lakierniczego w Twoim miescie z ktorym ubezpieczyciel ma podpisana umowe (lista na pewno wisi w centrum likwidacji szkody). Niech zrobia na tiptop. Taka jest moja rada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.