Skocz do zawartości

Przednie łożysko - dobierał ktoś?


yosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z dobraniem przedniego łożyska do E28 524TD. Pierwsze łożysko, które kupiłem, nie pasowało. Podczas próby montażu okazało się, że musi być w komplecie z piastą. W hurtowni dobrali drugie, ale jest z pierścieniem do ABSu. Moja E28 jest bez ABSu, ale wg katalogów powinno to pasować. To łożysko, które mam fabrycznie, na pewno takiego pierścienia nie ma. Mechanik nie wie, czy ten pierścień będzie w czymś przeszkadzał i czy w ogóle tam się zmieści. Nie chcę drugi raz kupować i drugi raz rozbierać piasty, gdyby miało się okazać, że znów coś jest źle dobrane. Może ktoś z Was wymieniał to łożysko i pamięta, jakie ma być i czy do auta bez ABSu może być łożysko z tą zębatką pod ABS?

 

--

yos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W E28 nie wymienia się łożyska tylko piastę wraz z łożyskiem :idea:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E28 nie wymienia się łożyska tylko piastę wraz z łożyskiem :idea:

 

Do tego już doszedłem, tylko czy do wersji bez ABSu mogę zamontować piastę z pierścieniem ABSu (z taką zębatką). Katalog podaje jedną wersję łożyska (właśnie tą z zębatką) do wersji z i bez ABSu. Ale trochę niepokoję się, czy na ten pierścień będzie tam wystarczająco dużo miejsca. Oryginalna piasta jest na pewno bez tego pierścienia.

 

--

yos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Do tego już doszedłem, tylko czy do wersji bez ABSu mogę zamontować piastę z pierścieniem ABSu (z taką zębatką).

Możesz zamontować.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam,

 

Mam problem z dobraniem przedniego łożyska do E28 524TD. Pierwsze łożysko, które kupiłem, nie pasowało. Podczas próby montażu okazało się, że musi być w komplecie z piastą. W hurtowni dobrali drugie, ale jest z pierścieniem do ABSu. Moja E28 jest bez ABSu, ale wg katalogów powinno to pasować. To łożysko, które mam fabrycznie, na pewno takiego pierścienia nie ma. Mechanik nie wie, czy ten pierścień będzie w czymś przeszkadzał i czy w ogóle tam się zmieści. Nie chcę drugi raz kupować i drugi raz rozbierać piasty, gdyby miało się okazać, że znów coś jest źle dobrane. Może ktoś z Was wymieniał to łożysko i pamięta, jakie ma być i czy do auta bez ABSu może być łożysko z tą zębatką pod ABS?

 

--

yos

 

 

kiedzyś też szukałem to jak mi zaśpiewali 500zł za przednie łożysko w podrubie to zrezygnowałem i kupiłęm całą piastę za 100zł używaną na allegro i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.