Skocz do zawartości

tykanie/cykanie silnika E38 728i


casspian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przegladalem forum, ale takiego watku nie znalazlem, wiec zadaje pytanie.

 

Z mojego benzynowego silnika dobywa sie specyficzne cykanie/tykanie. Jest ono zalezne od obrotow, wiec to pewnie cos w rozrzadzie. Cykanie przypomina troche szybki zegarek.

 

Gdy dzwonilem do mechanika BMW przed zakupem, powiedzial mi ze to pewnie tzw. 'tappets', czyli chyba popychacze zaworow. Powiedzial, aby sie tym nie przejmowac, ze zdziwilby sie gdyby auto 7 letnie po 200.000km nie halasowalo.

 

Zauwazylem rowniez, ze spora czesc BMW na drogach (szczegolnie piatki, poprzedniej generacji) tez tak tykaja, cykaja.

 

Mieliscie moze taki problem? Wiecie co to moze byc? Czy warto sie tym przejmowac, czy raczej nie?

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z jakim nasileniem u Ciebie to cyka i raczej nie będziesz w stanie nam tego pisemnie przekazać ale w przypadku BMW jest to normalne zjawisko (do pewnego stopnia) .

Proponuje podjechac do dobrego warsztatu i tam ci powiedza czy twoje cykanie mieści się w normie .

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info!

 

Ale co to jest? To wlasnie cos w rozrzadzie? Jak rozumiem, to sie czesto zdarza?

 

Czasami to cykanie milknie (jakies 10-20% czasu jazdy) i wtedy silnika prawie nie slychac, oh, miodzio. Ale zwykle jednak cyka.

 

to sa chyba popychacze bądż zawory - nie jestem pewien bo sie nie znam na mechanice . Wiem tylko że nie spotkałem w zyciu bmki , która nie cykała , a w rodzinie troche ich było ... za równo starsze jak i nowsze .

Jak to sie mówi ... ten typ tak ma .

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi tak cykalo.

nadal w zasadzie cyka co jakis czas. i tez sluchalem silnika i myslalem ze to cos w silniku,ale okazalo sie to instalacja/ okablowanie nawiewu tak u mnie cyka. jade do polski nie dlugo, tam to zrobie...

wylacz kompletnie nawiew i zabacz czy wtedy puka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ewidentny problem z hydroregulatorami, one sa odpowiedzialne o utrzymanie odpowiedniego luzu zaworowego,a skoro cykają można je wymienić (preferowałbym mimo wszystko) lub...wybrać ,,półśrodek'' - zmienić olej na Liqui Molly z MoS-em ( są w ofercie pełne i półsyntetyki) to powinno znacznie je uciszyć (sprawdzone). Wybór zostawiam Tobie :wink: pozdrawiam

6 INLINE...

Quattro-Serwis Kraków, ul.Rzemieślnicza 20.

www.quattro-service.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm najlepiej jakbyś udał się do kogoś kto miał styczności z tymi silnikami i conieco wie na ten temat , a nie do ''Pana Staszka'' .

Liqui Molly to oleje silnikowe-pełna gama...

6 INLINE...

Quattro-Serwis Kraków, ul.Rzemieślnicza 20.

www.quattro-service.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.