Skocz do zawartości

[E36] wlew oleju cieknie


walles

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie pytanie jestrem posiadaczem bmw 318tds, po odkreceniu korka wlewu oleju nastepuje znaczny rozbryzg oleju, nie wiem czy to tylko zbyt duze cisnienie oleju ,czy spaliny w komorze powoduja zbyt duzecisnienie, jesli ktos spotkal sie z czyms takim to proszeo informacje, dodatkowo autko wydaje mi sie ze troche kompci, np gdyzapale samochod i troche pogazuje to pozniej na ziemi zostaje osmolony kawalek ziemi

dzieki z gory za podpowiedzi walles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcisz korek i nie leci dym to jest ok. Chlapanie olejem, to wszystko zależy od konstrukcji dekla zaworowego. Niektóre mają taką osłonkę (to bardzo nie precyzyjne określenie) i chlapie mniej inne nie.

Pod deklem zawsze chlapie, głowicy też się trochę należy.

 

Gazujesz zimnego diesla :?: .

Bierze Ci olej, jeśli tak to czy dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

dzieki za podpowiedzi, moze ktos mi wyjasni w jakim miejscu znajduje sie odma w tds-ach ???, znalazlem tylko elektrozawor, jest wpozadku ale w dalszej czesci tego ukladu jest sprezayna ktora otwiera odpowietrzeni komory korbowej (przynajmniej tak mi sie wydaje ze to to) no i ta sprezyna wydaje mi sie ze jest troche zbyt sztywna, po drugi silnik bierze trioche olej wiec juz pewnie pierscienie nie sa zaciekawe. napiszcie jakie macie uwagi i rady co robic, silnik caly ???

a co do opisu silnika to musze przyznac ze jest zdecydowanie za slaby to bmki, no chyba ze ktos jest naprawde niezbyt agresywnym kierowca, do duzych plusow na;ezy zaliczyc niskie zuzycie paliwa

moze ktos jeszcze ma tds i ma jakies rady, spostrzezenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.