Skocz do zawartości

Czy bać się czy 3.0D - usterkowość?


BaX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

 

Szukam od dłuższego czasu E46, zamiar był 2.2-2.5 litra Coupe 2000/01 ale powoli zaczynam watpić że znajde coś co ma ma sens kupić bo albo nieodpowiada mi wyposażenie albo przeszłość auta.

Zacząłem przeglądać diesle i wszło że 3.0 osiągami, ekonomicznościa bije benzyne 2.2 czy 2.5 tylko jest własnie jedno ale DIESEL. Czy mit o awaryjności turbin i w ogóle usterkowości silników 'D' to tylko plotki czy fakt. Jakie są wasze doświadczenia? I na ile trzeba się nastawić "jak by coś" padło.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do turbin to zalezy od jazdy jesli poprzednik nie stosowal sie do reguł jazdy dieslem to faktycznie turbinki padaja. Fakt faktem ze spotkalem sie z osobami ktorym padla turbina ale w mercedesie vito i to nie jednym egzemplarzu. Jezeli chodzi o bmw to ja narazie w swojej 320d 136km (przebieg 190 tys km) nie mam problemu i mam nadzieje ze tak pozostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co do turbin to zalezy od jazdy jesli poprzednik nie stosowal sie do reguł jazdy dieslem to faktycznie turbinki padaja. Fakt faktem ze spotkalem sie z osobami ktorym padla turbina ale w mercedesie vito i to nie jednym egzemplarzu. Jezeli chodzi o bmw to ja narazie w swojej 320d 136km (przebieg 190 tys km) nie mam problemu i mam nadzieje ze tak pozostanie.

 

Mam na oku krajowke, serwisowana prawie "pod nosem" w ASO, 180kkm i mam dylemat. Wszystko do sprawdzenia ale co mi to da jak boje się czy coś nie padnie za 20-30kkm. Gośc wygląda na normalnego, twierdzi że auta nie katuje. Eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odwieczny dylemat co kupić;). A drugi jeszcze większy dylemat co kupić by, za przeproszeniem, nie umoczyć!

 

Są dwa zdania:

 

1) Diesel: oszczędny achh, ochhh cudo i w ogóle złoto.

2) Diesel: oszczędny ale jak coś się wysypie to ostro i po oszczędnościach.

 

Ja jako odwieczny fan diesli polecam diesla oczywiście. Silnik 3.0d zwany też M57 zdobył ze trzy razy pod rząd tytuł „Engine of the year” co generalnie nie mówi nic o jego trwałości ale wyznacznikiem jakimś jest.

 

Poszukaj, kup dobrze a będziesz zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Poszukaj, kup dobrze a będziesz zadowolony!

 

Wiesz i tu zaczynają się schody bo większość to import i wiarygodność przebiegów jest pod znakiem zapytania o ile w ogóle można dyskutować z kimś kto twierdzi że 7 letnie auto z niemiec ma 170kkm przebiegu, a silnik 3.0D. Z kolei takie które ma 250kkm i więcej to strach kupować, ryzyko popłynięcia z kosztami chyba znaczne. :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.