Skocz do zawartości

[E36] podswietlenie wlacznika swiatel - wymiana w 1min


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis znalazlem sposob zeby jeszce szybciej wyminiec zarowke w przelaczniku do swiatel w e36.

i tak:

1 odkrecic srube pod deska rozdzielcza

2 pociagnac delikatnie za przelacznik

3 wypiac wtyczki(swiatla halogeny)

4 delikatnie szczypcami pociagnac za "biala dupke wystajaca"stylu pezlacznika wyjdzie cala lampka

wcale nie trzeba sciagac pokretla.wymina to jakies 1 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

tuż pod włącznikiem świateł jest jedna śrubka (krzyżak). Należy ją odkręcić aby uwolnić włącznik. Teraz podciągamy do siebie włącznik ciągnąc go w swoją stronę delikatnie. Wyciągamy powoli cały zaczep z deski i odkręcamy jedną wtyczkę z elektryką i drugą wtyczkę na zaczep od włącznika świateł przeciwmgielnych. Mając już odbezpieczony i wyciągnięty włącznik należy wyciągnąć z niego zaczep w którym znajduje się żarówka. Jest to małe charakterystyczne wypukłe półkole znajdujące się na obudowie okrągłej wtyczki elektrycznej. Ja podważyłem to paznokciem i wyszło. Innym w przypadku niepowodzenia polecam jakiś mały płaski śrubokręt. Po wymianie żarówki składamy wszystko do kupy w odwrotnej kolejności do demontażu. Fotek nie zrobiłem bo myślę że zadanie jest na tyle łatwe że każdy z opisu sobie poradzi.

 

Pis!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.