Skocz do zawartości

Wyprostowałem felgi - pojawiło się bicie ... :(


3peat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ogólnie sprawa wygląda tak: miesiąc temu przy zmianie opon na letnie wyprostowałem wszystkie felgi (każda była lekko pogięta). Przy okazji zakupiłem bardzo ładne 2 lekko używane dunlopy na przód. Po wymianie bardzo lekko słychać jak koła dudnią (nie czuć drgań na kierownicy - no może bardzo delikatne). Pierścienie centrujące mam założone. Czy to może być winna np. nierówno dotartych opon? Czy można liczyć na to, że się dotrą na równo, czy lepiej zwrócić i wymienić na inne (od znajomego kupiłem).

 

Dodam, że podczas zmiany pierścieni trochę były źle dopasowane z początku - koła nie były równo przykręcone. Czy mogło to w jakiś sposób np. pokrzywić tarcze lub jakieś inne części zawieszenia ??

 

Byłem u innego wulkanizatora sprawdziłem wyważenie i było ok - choć zwrócił mi właśnie uwagę, że faktycznie bieżnik trochę nierówny momentami - widać było jak oponę rozkręcił na maszynie.... co zrobić ?? opony się dopasują czy raczej wymienić na inne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Opony na śmietnik albo do spalenia....

 

 

W audi miałem podobnie 4 opony 7,5mm bieżnika IDEALNE i co z tego

skoro samochód musiał na nich dłużej stać lub w zakładzie z którego je kupiłem leżały i porostu sie odkształciły...

 

dodam że opony firmowe FIRESTONE (jak dobrze pamiętam) kupione przy okazji wizyty na Bawarii... taaaki biznes za zrobiłem...

Facet nie miał czasu założyć... (albo wiedział co sprzedaje) więc dopiero w Polsce odkryłem niespodziankę ;]

 

 

jak się jechało to auto podskakiwało... wyważone były ok. Ale i jajo sie wyważy...

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.