Skocz do zawartości

[E36] Wymiana Air-bag'ów. Prośba o wpis.


matrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy marki BMW. Jeśli ktoś tym się zajmował lub o tym złyszał to proszę o wpis.

Moje pytanie dotyczy poduszek powietrznych- czy ktoś je wymieniał w E36. Jeśli tak to jak to wyglądało: czy można kupić i wymienić jedynie same airbagi kierowcy i pasażera (czy zamontowanie na to pozwala?) jeśli deska rozdzielcza nie jest spękana czy wymienia się całą deskę. Słyszałem znów gdzieś że airbagi wymienia się z całą deską rozdzielczą, czy to prawda? Ile kosztuje zakup poduszek w serwisie a za ile można dostać i czy można dostać z demontażu? Proszę o pomoc i wpis. Dzięki... marix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się tym [E-39] i u mnie jest to tak:

-trzeba wymienić poduszkę , mówimy tu o dwóch przednich , potem chyba trzeba zająć się kontrolką wyświetlanym na pulpicie.Czyli jak sie nie myle trzeba skasować błąd poduszki (ciekawostka jak samochód długo jezdzi z zapaloną kontrolką to potem jest chyba problem igerencji w moduł znaczy nie można kontrolki skasować,trzeba wymieniać moduł (napinaczy pasów????))) Poprawcie mnie jak coś nie tak mówie , być może sie myle?????? :mad2: :reading:

Następna sprawa to mata pod siedzenie dla pasarzera , mata ta bada czy ktoś siedzi czy nie by wystrzelić lub zostać na miejscu w wrazie wypadku. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy poduszek powietrznych- czy ktoś je wymieniał w E36.

 

A czy te poduszki Ci wystrzeliły? Bo jeśli tak to należy też wymienić czujniki od nich (prawdopodobnie znajdują się one w słupkach, ale na 100% nie jestem pewnien tego miejsca). Innym wyjściem są poprostu zaślepki. Bo po co poduszki, które i tak nie zadziałają w razie czego. Dla samopoczucia? Nietety nie ma ono siły sprawczej, która może ratować życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, ze chcę włożyć poduszki i nie podpiąć do nich sensora. Chcę doprowadzić do sytuacji aby były sprawne. Niestety klientowi się śpieszyło i postanowił przejechaćskrzyżowanie na czerwonym i trafił na mnie. Wystrzeliły obie poduszki choć pasażera nie było obok mnie. Doradźcie mi gdzie można dostać air-bagi z sensorami. Gdzie je szukać... Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

zaślepki są po to żeby zakryć miejsce po wystrzale jednak nie znaczy to że ma nie być pod sodem poduszki

wymieniasz poduszki, dajesz zaślepkę, kasujesz błędy i to wszystko

 

Ps. niema airbagów z sensorami, jest jeden sensor na airbagi ;) i prawdopodobnie jest sprawny ale tego się dowiesz na kompie - to jest część którą uszkodzić to trzeba być talentem albo mieć wielkiego pecha

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.