Skocz do zawartości

Wymiana silnika


MMac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, silnik w mojej Buni padł!!!

Jako, że remont silnika w odniesieniu do wartości samochodu nie wchodzi w grę pomyślałem o przełożeniu silnika. Znalazłem zaufanego "dawcę". Rok produkcji się zgadzał (końcówka 1987) więc myślałem, że problemów nie będzie. Jednak po bliższym obejrzeniu okazało się że mamy inne sterowanie zapłonem (ja mam wkręcany do bliku silnika a nowy zamontowany przy głowicy "na kole zębatym rozrządu"). Inne jest również koło pasowe na wale korbowym (przód silnika); moje jest gładkie a w "nowym" ma zęby. I najciekawsze że mamy inne sterowanie elektroniką. Moja wtyczka jest krótsza i ma dwa rzędy pinów; nowy ma 3 rzędy.

Prosiłbym o praktyczne wskazówki czy samodzielnie mogę to poskładać w całość czy raczej powierzyć to fachowcowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że chodzi o silnik M20. Miałem kiedyś e28, w którym siadł pasek rozrządu, urwało zawór..... naprawa nieopłacalna. Kupiłem do niego silnik od e34 - pojemność się zgadzała tylko sterowanie było inne (e28 jest na jetronicu a e34 to już motronic - z sondą Lambda). Nie ma jednak problemu z dostosowaniem silnika, trzeba zamontować osprzęt który masz w swoim aucie na nowy blok i już. Mi taka operacja zajęła 2 dni (jeden dzień to wymontowanie starego silnika, drugi to wycieczka 350km w jedną stronę po silnik i potem instalacja do samochodu). Jeśli masz jakieś pytania o szczegóły operacji, pytaj, postaram się opisać (choć robiłem to ze 4 lata temu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.