Skocz do zawartości

wzrastające obroty silnika po włączeniu odiornika energii el


Piotrek21

Rekomendowane odpowiedzi

witam

regulator napięcia nowy, ładowanie w normie, po obciążeniu go prądem obniża się do wartości 13,9 V

i właśnie w tym momencie rosną obroty silnika o ok 200 obr/min

pierścienie ślizgowe alternatora ok, uzwojenie wirnika również,

czy mogą to być diody prostownicze czy wiekowy już akumulator??

alternator bosch 90A silnik m50b25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakim prądem... ;)

Jeśli odpowiednio dużym rośnie spadek napięcia na rezystancji wewnętrznej i spada napięcie - to normalne. Jeśli alternator musi wydać z siebie dużą moc, to pobiera ją z silnika, mocno go obciąża i komputer sterujący podwyższa dawkę paliwa aby silnik nie zgasł - może to powodować zwiększenie obrotów. To też normalne.

Co podłączasz, aby uzyskać taki efekt?

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatła mijania lub długie, lub ogrzewanie szyby. Jednak każdy z tych odbiorników osobno. Nie wydaje mi się aby to był normalny objaw, nie mam klimy w tej bejcy akurat ale w drugiej nie jest to tak bardzo odczuwalne nawet przy załączającej się sprężarce. Dodam że lekko migają światła oświetlenia wnętrza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz jakiś "wypasiony" sprzęt grający i on pobiera tyle mocy ;)

Ale w takim przypadku (podłączenie fabrycznych urządzeń) nie powinno być rzeczywiście takich cyrków. Na pewno coś zaczyna odlatywać, tylko co...?

Diody - to może być myśl... Choć przed kupowaniem nowych sprawdziłbym wszystkie punty styku do masy i przewody - może gdzieś coś zaśniedziało?

Albo zostawić jak jest aż do końca nie zdechnie :twisted: :twisted2: ;)

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.