Skocz do zawartości

E39 535iA spadek mocy


Lambretta-man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy!

 

Zeby sie nie rozpisywać napisze krótko. Mam 535 E39 (niestety lub stety +LPG sekwencja Prins'a) i od pewnego czasu zauważyłęm spadek mocy. I na benz i na gazie. Objawy: na IV i V biegu auto rozpędza sie jakbym ciągnął żagiel za sobą. Na V biegu kręci do 4400 obrotów i koniec. Z reszta na IV też ma problem wyjść poza 4400. A prędkość 225 km/h i STOP i to nawet z górki. Kiedyś redukcja na 4kę przy 160 i rozpędzenie do 200 zajmowało chwilę, a teraz wieki. Na niskich biegach auto się rozpędza, ale też są inne przełożenia więc daje radę nawet jeśłi ubyło sporo kucy :). Jeśli chodzi o błędy to pojawił sie 2krotnie czujnik wałka rozrządu. Silnik 96 rok 235 kucy.

Aaa no i spalanie tez wzrosło....

 

Czekam na ciekawe sugestie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o kataliztory to wywierciłem po otworku przed nimi i wkręciłem zegar cicśnienia i nie ma sprężania przed katami, czyli układ czysty. A sondy na wykresach gazowników pracują ale mają długi czas "rozbiegu" znaczy grzeją się trochę długo, ale potem zaczynają pracować... Cały czas mi tak chodziły a auto jeździło dobrze. Przepływka była podmieniona i też nic nie pomogło....

Słucham więc kolejnych porad..

Gdzieś doczytałem na niemieckim forum że czujnik wałka rozrządu pada prędzej w autach z gazem !! Co on może mieć z gazem wspólnego?? Nie bardzo jakoś to mi się wydaje..

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.