Skocz do zawartości

Alarm czy blokada skrzyni? Co lepsze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

prosze o porade co zamontowac w swoim aucie (skrzynia automat).

Czy lepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą będzie blokada skrzyni biegów (popularny niedzwiedź) czy auto alarm.

 

Raczej zalezy mi na tym, żeby auto nie zostału ukradzione. Prawdopodobienstwo wlamania po radio jest nikle , bo posiadam proste radio kasetowe BMW.

 

Niedzwiedz z montazem kosztuje 450 zl w moim miescie. To jest naprawde max co jestem przeznaczyc na zabezpieczenie autka.

 

Pozdrawiam Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Osobiście polecałbym BEAR LOCK bo z punktu widzenia kradzieży auta rozbrojenie tego zabazpieczenia jest dużo trudniejsze niż unieszkodliwienie alarmu.

PS.A alarm zawsze można założyc pózniej.

 

Pozdrawiam.

http://images49.fotosik.pl/48/b15dcef712d56319.jpg


..."The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje pytanie mozna porownac do takiego : co lepsze pepsi czy jajko na miekko.

to sa 2 rozne i uzupelniajace sie rzeczy. najlepiej jesli mozesz sobie pozwolic na alarm i blokade mechaniczna. tylko zwroc uwage czy blokuje naped skrzyni ktory np u mnie jest za pomoca linki czy sama wajche w kabinie, wystarczy wejsc pod auto, przeciac ciegna i reka wbic np D.mysle ze jak by sie uparl to od gory tez to zrobi. pamietaj, to co najlepsze na rynku dla fiata punto nie zawsze moze sie sprawdzic w twoim aucie. pozatym zapomniales o urzadzeniach zwanych immobilaizerami. prawidlowo zamontowany bedzie rowniez uniemozliwi odjazd auta.

 

p.s. nie oszczedzaj na zabezpieczeniach. znam przypadek (w mojej pracy) kolega kupil golfa 4, montaz zabezpieczen odkladal co miesiac, za to kupil sobie radio za 1200zl. efekt jest taki, ze auto po 4 miesiacach zniknelo a on za radio nadal placi raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dokladnie tak ciezko jest odpowiedziec na twoje pytanie co lepsze...

 

Wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem bedzie zalozyc alarm polaczony z centralnym (jakis prosty za 300zl z zalozeniem) plus odciecie paliwa, jakis mikroprzelacznik - laczna kwota max 350 zl a duzo pewniejsze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia wiem ze nie ma co oszczedzac na zabezpieczeniach

im wiecej tym lepiej , tzn. alarm , sprytne odciecie zaplonu , blokada

napewno jestes w stanie pozyczyc te pare stowek od znajomego

nie zwlekaj bo jak niedajbog , odpukac , stracilbys auto to dopiero mialbys sie za skonczonego debila , ale wtedy byloby juz za pozno

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.