Skocz do zawartości

Elektryczny szyberdach - problem z uchyleniem


Wochu01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z elektrycznym szyberdachem.Tz od pewnego czasu nie chce mi sie robić szczelina tz nie podnosi mi sie do góry.Odsuwa sie i zasuwa bez problemu ale po ponownym naciśnieciu szczałki do przodu powinien sie lekko uchylić a nie chce jaka jest przyczyna tej awarii.Zauważyłem ostatnio w środku jakiąś gumke prostokątną (7mm x 7mm) i jakiś biały mały elemencik który wyjąłem z środka ale szyberek jeszcze po kilku dniach normalnie działał.Jak się dostać do środka aby ewentualnie włożyć te znalezione elementy z powrotem na swoje miejsce?? :?:

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powinieneś zdemontować osłony przeciw słoneczne, nakładki słupków a następnie całą podsufitkę, odpiąć odprowadniki wody (4) i odkręcić wszystkie śruby.Wyjmij potem całą kasetę szyberdachu i sprawdż co się uszkodziło

możesz też odkręcić klapę szyberdachu aby mieć lepszy dostęp.Z tyłu trzyma się na 3 nietypowe płaskie śruby rozmiar 19 jak się nie mylę.powodem może

być np. że coś wpadło ci do środka i przyblokowało prowadnice lub nie były one dostatecznie nasmarowane.Jest przy tym roboty mi zeszło cały dzień.Jak będziesz składał to pamiętaj o podpięciu wężyków od wody i uważaj żeby nie uszkodzić plastików na które się je wciska bo będzie"padaczka",a jest to dość

problematyczne zadanie.Powodzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.