Skocz do zawartości

3 pytania dotyczące elekt. i 1 pytanie o wycieraczkę [tył]


BMWfan

Rekomendowane odpowiedzi

Elektryka: Zdjęcie

1. Jak rozkręcić tą tablicę (zaznaczoną na czerwono) tak, aby dostać się do żaróweczki podświetlającej??

2. Nie działają mi przyciski (zaznaczone na niebiesko). Nie wiem dlaczego - myślałem, że to może przez kable przy klapie, ponieważ czasami klima działa a czasami nie. Dobrze myślę o tych kablach czy to może inna przyczyna?

3. Przebieg na tablicy wskaźników nie wyświetla mi się (pokazują się tylko jakieś kreski). Co może być tego przyczyną?

Wycieraczka:

1. Myjąc dzisiaj samochód i kładąc tylną wycieraczkę na szybę zrobiła mi na złość i pękła (na skutek słońca - była już popękana). Miejsce pęknięcia to pierwszy styk od "miejsca nakładania" wycieraczki. Około 3 co od tego plastiku co się na niego nakłada wycieraczkę. Udało mi się jeszcze zdjąć jakiś czarny plastikowy uchwyt odchodzący bezpośrednio od "ogonka". Czy mogę dokupić jakiś tylko tą wycieraczkę czy musze cały mechanizm. Niestety nie mogę zrobić zdjęć, ponieważ nie posiadam na chwilę obecną aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem w serwisie jak wymieniali żarówki w tym panelu żeby go wyjąć wyjeli schowek po stronie pasażera by odczepić linki (3) bo bez tego ponoć nie idzie go wysunąć a jak mieli go wyjęty to zachwycali sie jak to fajnie zaprojektowane bo wszystko ma swoje kolory i nie można się przy montażu pomylić ale fakt że zajoło to z 30min. a licznik pewnie ma padnięte pixele czyli jak na BMW - norma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bad pixele na wyswietlaczu w BMW czesto sie zdarzaja. czy to na zegarach, czy w radiu.

 

jesli chodzi o panel sterowania nawiewami na pewno da sie go zdemontowac bez wykrecania schowka. ja u siebie demontowalem radio :-), wypychalem delikatnie plastik z pokrętłami, wyczepialem linki z zabezpieczen i wychodzilo. wszystko w strone kabiny. fakt ze linki sa krotkie i bedzie malo miejsca na rece przy grzebaniu. uwazam ze lepiej je wypiac tu u gory niz gdzis przy pokrywach przeslaniajacych tunele nawiewów w glebi auta

 

jesli zas chodzi o zespolony przycisk gdzie znajduje sie min klima, to tez mozna go od srodka wypchnac w kierunku kabiny. o ile dobrze pamietam ma zatrzaski u gory i na dole.

 

acha: jak wyjmiesz panel klimy musisz go rozkrecic i w srodku jest albo jedna, albo dwie zaroweczki od podswietlenia, te ktore ja kupilem byly niby standardowe, ale jakies za dlugie, wiec banke delikatnie spilowalem pilnikiem :-)

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jad na wioskę to popatrzymy jak to zrobić:D

DJYendruh mi nie chodziło jak to wyjąć tylko mi te panele od klimy nie działają tzn. klima itd.

 

EDIT: Co do bad pikseli to w\g mnie cos od stacyjki bo jak przekręcam kluczyk to się wyświetlają a potem znikają a niedawno wszystko się świeciło.

Dzięki za jeszcze jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.