Skocz do zawartości

Odór po wylaczeniu klimy?


Dobrzan

Rekomendowane odpowiedzi

Powinienes zrobic przeglad klimatyzacji-grzyby, bakterie, zatkane filtry-wszystko moze dawac smrodek :wink:

rozwiejesz to po wnetrzu samochodu-bo klime sie wlacza na zamknietym szczelnie pojezdzie i bedziesz wdychal te bakteri i sie rozchorujesz jeszcze

Edytowane przez czestek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :)

 

koszt zależy od warsztatu ok 150zł ale warto - dbasz tutaj o własne zdrowie

(oczywiście nie liczę koszta mikro filtru)

 

obrazu uprzedzam tych co to skomentują - mówię o odgrzybieniu a nie o wepchaniu rurki z odświeżaczem w kanał wentylacyjny aby zabić smród na jakiś czas o zlikwidowaniu przyczyny bo gdy koledze "śmierdzi" to już takie sposoby są bezskuteczne.

 

http://www.auto-heart.bydgoszcz.pl/nowosci.htm

 

Pozdrawiam

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zlec to w normalnym warsztacie odgrzybią ci i po bólu a jeśli nie cchesz płaić u nich za filtry to najlepiej kup zamiennik polski lub włoski była o tym mowa tutaj na forum gdzieś czytałem żadnej różnicy nie ma a płacisz o połowę mniej cena za dwa filtry coś około 90 zł chyba ale moge się mylić. Po tym zabiegu powinno się poprawić.

 

PS nie chce zakładac nowego tematu a chciałem zapytać jak sprawdzic czy klima nadaje sie do nabicia, wszystko chłodzi dobre ale po kupnie auta nie nabijałem a powinno się i co jaki czas?? proszę o jakies sugestie odnośnie klimy i jej konserwacji bo nie usmiecha mi sie później beknac, narazie ją odgrzybiłem i wmieniłem dwa mikrofiltry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas23

 

normalnie z klimy rocznie może ubywać do 15% i to w nowych samochodach

 

 

Wiadomo z biegiem czasu pojawiają się nieszczelności np na uszczelniaczach w sprężarce. Ja np przez własną głupotę musiałem nabić bo w zimę nie włączyłem ani razu więc nie był układ smarowany.

W układach gdzie jest już pełen klimatronic w zimę klima włącza się automatycznie np w celu osuszenia szyb co pozwala smarować układ i zapobiega nadmiernemu uciekaniu czynnika.

 

Tam gdzie nabijałem facet proponował że najpierw sprawdzi szczelność instalacji co pozwoli stwierdzić czy w ogóle jest sens nabijać. Szczelność sprawdza się np za pomocą próżni - i widać czy nagle nie znika...

lub gdy znika wtedy można władować środek z który pod wpływem UV świeci i wtedy stwierdza się skąd leci. Koszt przyznam nie pamiętam ale zapewne mniejszy niż nabicie klimy.

 

U mnie w 3 warsztatach koszt oscylował ok 134zł w bmw większa klima = więcej gazu to i drożej = 165zł jak dobrze pamiętam.

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje to chciałem wiedzieć pojade do warsztatu i sprawdze szczelnośc i póżniej ewentualnie napełnie, wole zapłacić 150 czy też 200zł niz później trzy albo cztrey razy więcej za wymianę niesprawnych częsci układu klimatyzacji. Szczerze powiedziawszy klimy ciągle nie uzywam no teraz to często bo gorąco się zrobiło ale jak mogę to otwieram okno jakoś wolę świeże powietrze z zewnatrz, ale zblizają się upały i klma to błogosławieństwo więc chcę ją mieć sprawną, podziekował raz jeszcze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.